Короткозорість або міопія - поширене порушення зору, при якому людина добре бачить тільки предмети або написи, розташовані близько. Часто короткозорість є набутою – починається у дитячому чи підлітковому віці та посилюється з часом. Офтальмолог Тетяна Баран розповіла, які звички та фактори можуть сприяти її появі. "Читайте, зберігайте та вбережіть своїх дітей", - закликала вона.
Генетика
"Міопія, як правило, є сімейною. Якщо один із батьків короткозорий, то ризик виникнення у дитини підвищується в 3 рази, якщо обидва батьки - то в 6 разів, - пише лікар у своєму Instagram. - Але є й інші дослідження, які показали, що це може бути результатом спільного оточення та способу життя”.
Читайте також: Як зберегти здоров'я очей: 9 корисних правил для будь-якого віку.
Тривала робота зблизька
До цієї групи занять входить читання, бісер, вишивання та інші види діяльності, коли об'єкт пильної уваги довгий час знаходиться близько до очей.
Час, проведений за гаджетами
"Діти, які довго користуються комп'ютером, телефоном, планшетом, мають більший ризик розвитку короткозорості", - попередила офтальмолог.
Екологічні умови
"Час, проведений на вулиці, повинен складати близько 2 годин на день, - рекомендує Тетяна Баран. - Все, що менше, збільшує ризик короткозорості".
Читайте також: Як правильно доглядати за очима, щоб не зіпсувати зір: 6 порад лікаря.
Високий інтелект
"Є багато досліджень, які показали більш високі коефіцієнти інтелекту (IQ) у дітей із короткозорістю, - розповіла лікар. - Хоча причинно-наслідковий зв'язок все ще слід визначити, існує гіпотеза, що осьова довжина ока безпосередньо пов'язана з розвитком мозку".
Офтальмолог заспокоїла, що всі ці пункти не є гарантією, що у дитини 100% буде короткозорість, але ризики будуть більшими, ніж у загальній популяції.
- Раніше лікар розвінчала міф про користь комп'ютерних окулярів для покращення зору.
- Також дізнайтеся, чому з'являються "мушки" перед очима і чи можна їх позбутися.