Короткозорість або міопія - дефект зору, коли людина чітко бачить лише близько розташовані предмети. Може бути вродженою чи набутою. Набута - збільшення кривизни кришталика, тоді як вроджена - зображення виникає не на сітківці, а перед нею. Лікар-офтальмолог Тетяна Баран розповіла, що дана проблема є досить поширеною у сучасному світі, і це підтверджують дані ВООЗ: до 2050 року близько половини населення земної кулі зіштовхнуться з нею. Фахівець пояснила, як розпізнати симптоми короткозорості та які прості дії допоможуть зберегти зір.
Лікар-офтальмолог Тетяна Баран
"Якщо просто - короткозорість - це коли близько розташовані предмети людина бачить добре, а на відстані усе розмите. У рецепті, виписаних окулярів чи лінз, буде знак "-" (мінус), - зазначає експертка на своїй сторінці в Instagram.
Типи:
- Легкого ступеню до 3 діоптрій
- Середнього 3-6 діоптрій
- Високого 6 і більше
Симптоми:
- Відчуття напруги очей
- Частий головний біль
- Примружування, важко роздивитись дорожні знаки чи рекламні вивіски
- Часті блефарити (запалення краю повік)
Спеціалістка наголошує, що маленькі діти можуть не скаржитись на відчуття розмитості, тому важливо їх вчасно обстежувати, щоб не допустити розвитку амбліопії.
Фактори розвитку:
Їх дуже велика кількість, але основний - це спадковість та робота на близькій відстані. У підлітковому віці, коли іде активний ріст, міопія, зазвичай, прогресує, а між 20-40 років зміни незначні.
- Раніше офтальмолог розвінчала міф про комп'ютерні окуляри.
- Також дізнайтесь, чи допомагає гімнастика для очей покращити зір.