Целюліт – доволі поширена проблема шкіри, яка характеризується появою на поверхні шкіри характерних "горбиків і ямок" або ж, як кажуть у народі, "апельсинової шкірки". Частіше за все з нею зіштовхуються жінки, однак інколи целюліт виникає й у чоловіків – через різний розподіл жиру, сполучної тканини і м’язів. Про те, чи є зв'язок між появою целюліту та шлунково-кишковим трактом та як зменшити його прояви, розповіла лікар-гастроентеролог Євгенія Белінська.
Євгенія Белінська
"Час від часу отримую від представниць прекрасної статі на консультації запит: "полікувати шлунково-кишковий тракт, щоб зник целлюліт". Мотивують це тим, що читали про тісний зв‘язок целлюліту з хронічними захворюваннями жовчного міхура і/або підшлункової залози. І чомусь відповідь, що ШКТ пролікуємо, але від цього целлюліт не мине, деяких розчаровує.." - пише ескпертка на своїй сторінці в Instagram.
Читайте також: Чому вага скинута повертається після дієт і як цього уникнути: поради лікаря.
Фахівець пояснює, що целлюліт - це особливість зовнішнього вигляду шкіри, яка обумовлена змінами у підшкірно-жировій клітковині. Це косметична проблема, ризик виникнення якої напряму корелює зі:
- статтю (в основному проблему мають жінки - це пов‘язано з більшою кількістю адипоцитів на сідницях та дією естрогенів, а також вагітність підвищує вірогідність появи целлюліту).
- Віком (чим старшими ми стаємо, тим більший ризик появи проблеми).
- Спадковістю.
- Особливостями харчування та способом життя.
За словами лікарки, причини виникнення можуть різнитись у кожної жінки. Прибрати проблему повністю можна лише хірургічним шляхом (ліпосакція), однак не назавжди.
Що сприятиме зменшенню проявів целлюліту?
Збалансоване харчування:
- уникайте надмірного вживання вуглеводів та солі
- обов’язково включайте в раціон "корисні" жири (авокадо, морську рибу, кунжут, горіхи, рослинні олії, яйця тощо)
- слідкуйте за водним балансом
Фізична активність.
Массаж та косметичні процедури.
"Компенсація патології ШКТ допоможе покращити всмоктування вітамінів, мікроелементів, білків, жирів та вуглеводів, що однозначно, покращить стан шкіри і здров‘я, - наголошує експертка. - Але цього недостатньо, щоб забути про целлюліт назавжди".
- Раніше дієтолог назвала 10 помилок у схудненні, які часто допускають.
- Також дізнайтесь, яка вага вважається нормальною та навіщо жінці потрібна жирова тканина.