Целюліт – косметична особливість, яка сильно впливає на сприйняття свого тіла та самооцінку. Являє собою скупчення жиру під шкірою, що проявляється у вигляді нерівностей та пагорбів, які нагадують цедру апельсина. Целюліт виникає незалежно від віку і частіше у жінок, ніж у чоловіків. Чому він з'являється та як його зменшити, розповіла лікар-дієтолог Лідія Полянчук.
Причини виникнення целюліту
1. У нашому тілі жирові клітини по-різному запасають та віддають жир. На стегнах та ногах переважають альфа-адреналові рецептори. Коли на них діє адреналін, вони відкладають жир. Натомість, на обличчі чи в жирові тканині молочних залоз переважають бета-рецептори. Саме там більшість жінок втрачає жир передусім. Отже, стегна і сідниці, можна сказати, приречені на ріст
2. Ще одна причина целюліту - локальна ішемія жирової тканини, тобто брак крово- та лімфопостачання.
3. Надлишкова вага, малорухливий спосіб життя, нездоровий раціон - провідні фактори утворення целюліту. Боротися з ним потрібно не заради "краси", а заради здоров’я.
4. Коли ми їмо багато вуглеводів, особливо солодощів, і споживаємо алкоголь виникає так звана гіперінсулінемія - стан, коли рівень гормону інсуліну часто підвищується. Згодом це може призвести до діабету 2-го типу. Він також посилює і прояви целюліту
5. Брак фізичних навантажень проявляється і як набір ваги, і як вторинна ішемія жирової тканини. Підшкірному жиру бракує кровопостачання, і целюліт посилюється.
6. Високі дози естрогенів, що виділяються у жінок під час вагітності, приміром, та тих, що надходять ззовні у вигляді гормональної терапії чи контрацептивів - також підсилюють прояви целюліт
Стадії целюліту
Целюліт має 4 стадії розвитку: легка, середня, важка та дуже важка. В останньому випадку він може навіть завдати істотної шкоди лімфатичній та кровоносній системам. Тому варто не затягувати, а усувати проблему на ранніх стадіях.
Як зменшити целюліт
Прибрати целюліт, використовуючи тільки антицелюлітний крем, - неможливо. Досягти результату можна лише за допомогою комплексного підходу, який включає: збалансоване харчування, фізичні навантаження, заспокійливий масаж.
- Робіть силові вправи. Глибокі присідання з вагою та відтисканням ногами лежачи допоможуть сфомувати м'язовий рельєф, що підтримуватиме жирову тканину.
- Більше рухайтеся та намагайтеся не сидіти або стояти тривалий час.
- Киньте курити. Куріння також збільшує ризики ішемії, тобто брак кровопостачання кінцівок та жирової тканини.
- Слідкуйте за раціоном та підтримуйте здорову вагу.
- Є процедури, які вважаються ефективними, хоча їхній ефект тимчасовий.
Читайте також, чому при стресі випадає волосся: лікар назвала причини та розповіла про методи лікування.