RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Яка вага вважається нормальною та навіщо жінці потрібна жирова тканина

Нормальна вага - це не лише показник краси та стрункості, а й важлива складова здоров'я. Щоб визначити, чи здорова у вас вага або ні, необхідно навчитися правильно її оцінювати. Для цього потрібно насамперед розрахувати індекс маси тіла (ІМТ). Лікар-гінеколог Ольга Ващишина у своєму Instagram розповіла, як це зробити та пояснила значення отриманих показників.

Індекс маси тіла розраховується за такою формулою:

ІМТ = m/h2, де:
m – маса тіла;
h2 – зріст у квадраті.

Наприклад, ваш зріст - 1,65 м, маса тіла - 60 кг. Спочатку вам потрібно: 1,65 х 1,65. Вийде 2,72. Потім 60: 2,72 = 22. Таким чином, ваш ІМТ становить 22.

Фото: pixabay.com

Значення показників ІМТ:

  • менше 18,5 – дефіцит ваги;
  • 18,5 - 24,9 - нормальна здорова вага;
  • 25 - 29,9 - надмірна вага;
  • 30 і більше – ожиріння.

"Можливо хтось ще з вас не знає, що жирова тканина є джерелом вироблення гормонів. Саме тому як її надлишок, так і дефіцит спричинює порушення в роботі системи "гіпоталамус-гіпофіз-яєчники" та викликає небажані скарги", - звернула увагу фахівець.

Гінеколог навела приклад:

Непліддя - відсутність овуляції, рідкі менструації, гіперандрогенія (підвищення рівня чоловічих статевих гормонів) - ожиріння (або надлишок ваги).

Лікар зазначила, що інколи в цій ситуації достатньо внормувати вагу і вже через деякий час ланцюжок цих проблем зникне і ви будете насолоджуватися бажаною вагітністю.

Недостатня кількість підшкірно-жирової клітковини в свою чергу призводить до зменшення вироблення необхідних гормонів для регуляції менструального циклу. Саме тому у дуже худих жінок часто трапляється аменорея - відсутність менструацій.

"Тож, як не крути - найкраще мати саме нормальну вагу і буде вам щастя. І не забуваємо, що навіть якщо вам пощастило "вписатися" в норму ІМТ, варто оцінювати все ж і об'єми, адже розуміємо, що 50 кг з переважанням жирової тканини та 50 кг з переважанням м'язевої тканини - це зовсім різні 50 кг", - наголосила Ольга Ващишина.

Фото: instagram.com/dr.vashchyshyna.olga

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я