RU  UA

Пʼятниця, 15 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.40
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Відмовтеся від голодних дієт. Лікар дала 6 порад, як тримати вагу в нормі

Дієти для схуднення досі популярні серед людей, які хочуть скинути вагу. При цьому лікарі нагадують, що така тактика призводить до повернення втрачених кіло, і коригувати слід сам спосіб життя. Ендокринолог Юлія Кривов'яз розповіла, як нормалізувати вагу у довгостроковій перспективі.

В Instagram лікар поділилася рекомендаціями, про які часто забувають.

Фото: Getty Images

1. "Вчиться розрізняти голод і бажання заїсти стрес, щось кинути в рота, щоб "зайняти руки" або щоб швидше пройшов час. Перед тим, як почати їсти, запитайте себе: "Хочу я їсти, чи чогось іще?""

2. "Не голодуйте і не виснажуйте себе низькокалорійними дієтами. Відмовтеся від голодних дієт із раціоном, який складається з трьох капустяних листів та однієї моркви, - радить лікар Кривов'яз. - Від такого харчування ви постійно будете голодними, не буде сил працювати. Це приведе до перекусів, щоб угамувати голод. Голод або різке скорочення калорій до шкідливого мінімуму принесе лише проблеми зі здоров'ям".

3. Ендокринолог нагадала, що в раціоні обов'язково повинні бути повільні вуглеводи, білки та корисні жири . "Білки та жири дають почуття насичення, уповільнюють засвоювання вуглеводів, - пояснила лікар, - Відповідно, тривалим буде почуття ситості. Оцініть вміст білків у раціоні. Вони є в м'ясі, птиці, рибі, сирі, яйцях".

4. Пийте достатньо рідини. "Зруйную міф, який засів у багатьох у головах - їжу запивати водою можна", - пише Юлія Кривов'яз.

5. Підтримуйте фізичну активність. Це допоможе витрачати калорії та тримати м'язи в тонусі.

6. Важливою умовою підтримання нормальної ваги є здоровий сон. "Організм, який не відпочив уночі, вранці починає шукати енергію в їжі, - пише ендокринолог. - Також у тих, хто довго не спить, порушується рівень гормону голоду та гормону насичення. У сукупності ці фактори призведуть до збільшення апетиту, а у довгостроковій перспективі - до збільшення ваги".

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я