RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Чому болить голова вранці: лікарка назвала 5 частих причин

Головний біль - це досить поширена проблема, яка проявляється у вигляді здавлювання в області голови. Неприємні відчуття можуть посилюватися в залежності від різних факторів: починаючи від зовнішніх обставин і закінчуючи особливостями організму. Лікар-невролог Ольга Глінська розповіла, чому голова може боліти з самого ранку та як допомогти собі у такій ситуації.

"Головний біль дуже примхливий і часто залежить від сну. Причому сон може бути як провокатором, так і чарівною пігулкою від головного болю. А ще, частою скаргою є головний біль після сну", - пояснює експертка на своїй сторінці в Instagram.

Фото: Getty Images

Причини виникнення ранкового головного болю:

  • Недосипання. За рекомендацією американської асоціації по вивченню головного болю, біль виникає, якщо нічний сон триває менше 6 та більше 8,5 годин. Якщо ви спите менше – організм стресує, втомлюється та недоотримує свою порцію серотоніну та мелатоніну. Все це може викликати головний біль.
  • Тривалість сну більше 10 годин також є провокатором деяких видів головного болю: найчастіше мігрень виникає в період з 4 до 9 годин ранку. Це спричинено тим, що саме зранку у великих кількостях вивільняється адреналін, що впливає на коливання судинного тонусу. У цьому випадку вам допоможе відпочинок, техніки релаксації.
  • Апное уві сні може стати причиною головного болю, викликаного нестачею кисню та підвищеним тиском.
  • Надмірне вживання кави. Важливо пити каву в один і той самий час, бо навіть це може викликати біль. Різка відмова від кофеїну теж може призвести до появи головного болю.
  • Бруксизм (скрипіння зубами вночі) викликає напругу в скронево-нижньощелепному суглобі, який з’єднує нижню щелепу з основою черепа, а також – зміни в положенні щелепи. Все це призводить до напруження, яке стає причиною головного болю.

Фото: Getty Images

"Для того, щоб позбутися ранкового головного болю, необхідно виявити причину його виникнення та намагатись усунути її. Доволі часто потрібно лише скоригувати режим дня, і головний біль стане не так часто псувати життя та знижувати працездатність", - підсумовує фахівець.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я