RU  UA

Пʼятниця, 20 вересня
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 45.60
НБУ:USD  41.05
Здоров'я

Без запису на прийом: що робити і куди дзвонити, якщо раптово стало погано

Буває так, що людина відчула різкий біль у тій чи іншій частині тіла, але записатися на прийом до фахівця немає можливості. У Міністерстві охорони здоров'я України пояснили, що робити у таких випадках та як отримати медичну допомогу без запису на прийом.

"Зверніться до свого сімейного лікаря, зателефонуйте на його робочий номер чи доступним месенджером, якщо не маєте фізичної можливості прийти на прийом. До цього варто проговорити таку можливість з лікарем щодо необхідності контактувати з ним в узгодженому форматі", - розповіли в МОЗ.

Фото: pixabay.com

У Міністерстві додали, що якщо сімейний лікар перебуває у відпустці або відсутній на роботі за іншими обставинами, ви можете звернутися до іншого лікаря, навіть якщо у вас не укладена декларація з ним. Медичний заклад повинен забезпечити безперервність надання послуг із первинної медичної допомоги.

Читайте також: Кількість донорів невисока: у МОЗ розповіли, кому в Україні варто здавати кров.

У МОЗ нагадали, що є фахівці, для прийому яких вам не знадобиться направлення від сімейного лікаря, а саме:

  • гінеколог;
  • стоматолог;
  • психіатр;
  • нарколог;
  • фтизіатор;
  • лікар, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.

У невідкладному стані ви можете звернутися до будь-якого лікаря теж без направлення.

Якщо вам різко стало погано і ви відчуваєте, що ситуація критична - одразу дзвоніть у "швидку" за телефоном 103 і дотримуйтесь інструкцій:

  1. Чітко розкажіть диспетчеру, що трапилося, що турбує вас або людину, для якої здійснюєте виклик, надайте відповіді на всі питання, що ставить диспетчер - це дозволить йому правильно оцінити стан пацієнта і прийняти відповідне рішення.
  2. Якщо диспетчер просить передати телефон пацієнтові, будь ласка, зробіть це.
  3. Відповідно до Закону України "Про екстрену медичну допомогу", диспетчер, медичний працівник, зобов’язаний провести опитування про місце перебування пацієнта, характер і особливості стану людини. Визначитися з видом допомоги, якої потребує людина. А також повідомити про це абонента, який здійснив виклик екстреної медичної допомоги, а також надати рекомендації на момент звернення або запропонувати консультацію лікаря-консультанта.

Невідкладна медична допомога надається без направлення та декларації.

Раніше в МОЗ розповіли, як скористатися електронним рецептом, якщо немає смартфона.

Цікаві новини для вас:

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я