RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Забудьте про дієти: лікар розповіла, як позбутися жиру на животі

Проблема зайвої ваги та ожиріння знайома багатьом. Найчастіше надлишок жирової тканини відкладається в ділянці живота, і це не лише псує фігуру, а й шкодить здоров'ю. Дієтолог Світлана Фус розповіла, чим небезпечний вісцеральний жир і як його позбутися.

"У нашому тілі у нормі повинен бути жир, який розміщається під шкірою, навколо внутрішніх органів. Але в залежності від способу життя, харчування та фізичної активності його кількість може почати збільшуватися. І завжди він зрадницькі накопичується на животі. Великий живіт - це не лише естетично некрасиво, але й небезпечно для здоров'я, оскільки жир, накопичуючись навколо внутрішніх органів, стискає та перешкоджає їх нормальній роботі", - пояснила лікар в Instagram.

Фото: instagram.com/dietolog.fus

Чим небезпечний вісцеральний жир

За словами дієтолога, жир, який відкладається на животі, може провокувати розвиток інсулінорезистентності, цукрового діабету, гіпертонії, онкологічних патологій та інших захворювань.

Читайте також: Не лише проблеми з вагою: дієтолог назвала початкові ознаки переддіабету.

Як позбутися жиру на животі

1. Змініть тип харчування.

Зверніть увагу на те, чим ви вечеряєте. Важливо не переїдати на ніч та харчуватися збалансовано протягом дня.

2. Додайте фізичну активність.

За словами Світлани Фус, без фізичної активності зменшити кількість вісцерального жиру буде важко. Підвищуючи інтенсивність занять, ви витрачаєте енергію, і організм бере її з жирових запасів. Тому важливо підтягувати м'язи та активізувати м'язову масу. Але зауважте, що тренування не повинні бути надмірними. Ефективними, але не виснажливими.

3. Забудьте про дієти.

Дієтолог пише, що якщо ви дійсно хочете позбавитися жиру на животі і не тільки, то забудьте про "дієти", урізання калорій і т.д. Єдине правильне рішення - організувати харчування для себе, з урахуванням особливостей вашого організму, віку та способу життя.

4. Зробіть чек-ап організму.

Перевірте глікований гемоглобін, ліпопротеїди фракційно, ТТГ, глюкозу.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я