RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Лікар пояснила, коли не треба лікувати інфекції антибіотиками

Зима - сезон ГРВІ, симптоми яких можуть включати високу температуру, біль у горлі та кашель. Нерідко в таких випадках люди вирушають до аптеки за антибіотиками, оскільки пам'ятають, що колись такі препарати допомогли їм швидко одужати. Педіатр та медична блогерка Валентина Плахута розповіла, у яких випадках антибіотики приймати не слід.

Фото: pexels.com

"Антибіотики - це ліки, які допомагають боротися з інфекціями, викликаними бактеріями і лише бактеріями, - пише лікар в Instagram. - Профілактичний прийом антибіотиків не має сенсу, тому що неможливо вбити те, чого в організмі ще немає".

Читайте на тему: Як не потрібно лікувати ГРВІ: сімейний лікар назвала 10 неефективних способів.

За словами педіатра, антибіотики дійсно потрібні, якщо за наявності високої температури, червоного горла або тривалого кашлю є лабораторне підтвердження бактеріальної інфекції. Визначити на око, це вірус або бактерія, неможливо.

"Такі стани, як фарингіт, пневмонія, отит можуть бути як вірусними, так і бактеріальними", - пише Плахута.

Лікар підкреслила, що антибіотики не допоможуть при застуді та грипі, при болі в горлі (за винятком ангіни), у більшості випадків синуситу, що триває менше 10 днів, а також у більшості випадків гострого бронхіту.

Читайте на тему: Проявляється раптово і гостро: лікар розповіла про симптоми грипу.

Фото: pexels.com

Також лікар розповіла, яку шкоду антибіотики завдають у тих випадках, коли їх приймають без належної причини.

  • Алергія на антибіотики – деякі реакції можуть проявлятися висипанням та зудом, а інші бути дуже серйозними.
  • Стійкість бактерій до антибіотиків - що частіше людина приймає антибіотик, то більше шансів, що якась бактерія виживе, розмножиться, і на наступні покоління бактерій цей антибіотик не діятиме.
  • Інші побічні ефекти – нудота, діарея, блювання, підвищення ризику грибкових інфекцій.

Раніше лікар порадила, як підтримати організм при ГРВІ.

Також сімейний лікар розповіла про часті помилки у лікуванні кашлю.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я