Хрускіт в шиї може з’являтися з різних причин, однак це зовсім не означає, що слід починати панікувати і записуватися на прийом до спеціаліста. За словами лікаря-невролога із Києва Ольги Глінської, варто спочатку розібратися з іншими факторами, які можуть призвести до виникнення подібного явища.
Ольга Глінська
"Хрускіт в шиї чи суглобах часто лякає. Хочеться бігти за кальцієм, хондропротекторами та іншими засобами, які, на жаль, не вирішать цю проблему. Давайте спочатку з‘ясуємо причину цього хрускоту", - пише експертка на своїй сторінці в Instagram.
Фахівець пояснює, що в цьому явищі немає нічого страшного, адже хрускіт не впливає ні на що, окрім нашої тривожності.
Читайте також: Чи шкідливо хрустіти пальцями: лікарка розвіяла популярний міф.
"Зазвичай ми чуємо звук пухирців синовіальної рідини між хребцями, що лущаться при виконанні рухів. Але деколи хрускіт супроводжується болем, онімінням, напруженням м‘язів - і тоді це привід звернутись до лікаря, - також зазначає Глінська. - А запобігти цьому можуть правильний питний режим та помірні фізичні навантаження. Все геніальне просто!".
Хруст у шиї - цілком нормальне явище. Пояснюється його виникнення тим, що колона хребта складається не тільки з хребців та міжхребцевих дисків, а ще з дрібних суглобів, які дозволяють робити розгинання та згинання, нахили, повороти голови в сторони.
Ці дрібні суглоби поєднані між собою і стабілізують хребет під час руху, вони орієнтовані до землі під косим кутом. Тому коли ми, наприклад, стоїмо або ходимо протягом тривалого часу, відбувається зісковзування цих суглобів. А після того, коли ви розтягуєте їх із хрустом, ці суглоби стають на місце.
Звертатися до фахівця у разі появи хрусту в шиї варто в тому випадку, якщо стан супроводжується болем.
- Раніше лікар пояснила, чому може "сіпатися око".
- Також фізичний терапевт показав просту вправу для покращення постави.