RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Виникає на фоні стресу: лікар розповіла про найпоширеніший тип головного болю

Головний біль – поширене явище, з яким стикається практично кожен. Цей малоприємний симптом може бути викликаний різними причинами, включаючи стрес та перевтому. Існує декілька видів головного болю, найпоширеніший тип - головний біль напруги. Невролог Катерина Чеха розповіла, чому виникає ГБН та як його розпізнати.

За словами фахівця, головний біль напруги або тензорний головний біль зустрічається частіше навіть за мігрень. За статистикою, з ГБН хоча б раз у житті стикається практично кожна людина, включаючи дітей та підлітків.

Фото: instagram.com/doctor_chekha

"ГБН часто виникає на тлі перевтоми, стресу, негативних емоцій. Може супроводжуватися напругою м'язів шиї та голови, порушеннями сну, тривогою та іншими симптомами. І це зрозуміло. Спазм м'язів – це природна реакція на стрес, коли у крові підвищується рівень кортизолу та адреналіну", - пояснила лікар в Instagram.

Як розпізнати головний біль напруги (ГБН)?

  • Триває від 30 хвилин до семи днів.
  • Біль зазвичай із двох сторін, поширюється на всю голову. Багато хто його описує як "стискаючий обруч навколо голови", що давить на лоб і очі.
  • Біль помірний за інтенсивністю (до 5 балів за шкалою ВАШ – на фото нижче). Його можна терпіти і він не посилюється при звичайній фізичній активності.
  • Як правило, не супроводжується нудотою або блюванням.
  • Може супроводжуватися чутливістю до світла та звуків.

Фото: instagram.com/doctor_chekha

Дізнайтеся, як зняти головний біль напруги.

Головний біль напруги може бути епізодичним або хронічним. Хронічний – коли болить більше 15 днів на місяць.

Діагностика ГБН є клінічною, тобто лікар ставить цей діагноз, ґрунтуючись на вивченні скарг, історії хвороби пацієнта, його симптомів, даних загального та неврологічного обстеження.

Також можуть знадобитися додаткові обстеження у вигляді КТ, МРТ, рентгена пазух носа, дослідження крові, якщо є насторожуючі ознаки щодо вторинної причини головного болю.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я