Не секрет, що восени зростає кількість гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) та інших простудних захворювань. За перших ознак застуди більшість людей відразу згадують про вітамін С у вигляді лимону або таблеток. А чи справді цей вітамін допомагає зменшити симптоми застуди або кількість днів хвороби? З цим питанням допомогла розібратися сімейний лікар Христина Авраменко.
За словами фахівця, результати досліджень, присвячених прийому вітаміну С, виявилися суперечливими.
"Висновки одніх статистичних даних запевняють, що ефективність вітаміну С щодо скорочення тривалості симптомів застуди не більша, ніж ефект плацебо. Інші дослідження стверджують, що щоденний прийом вітаміну С протягом року скорочує тривалість симптомів застуди на 8% у дорослих і на 15% - у дітей" , - поділилася лікар в Instagram.
Отже, люди хворіють, наприклад, не 6 днів, а 5, але не у разі підвищення дози, а при споживанні денної потреби, наголошує Христина Авраменко.
"Якщо так, навіщо тоді приймати вітамін С у таблетках усі 365 днів, якщо можна просто збалансовано та регулярно харчуватися!? Цей вітамін не синтезується нашим організмом самостійно, ми отримуємо його з раціону", - розповіла лікар.
Добова доза вітаміну С для дорослих
Добова норма для чоловіків становить 90 мг на день, а для жінок – 75 мг. У той час, як у таблетованих формах переважно від 300 до 1000 мг.
Фахівець зазначила, що вітамін С міститься не тільки в цитрусових, як усі звикли думати. Наприклад, у 100 г солодкого червоного перцю міститься 250 мг вітаміну С.
Насамкінець Христина Авраменко сказала, що харчуючись регулярно і збалансовано ми точно отримаємо вітамін С разом з їжею. Адже продуктів, багатих на них, безліч.
"Навіть якщо вам подобається вірити в лікувальні властивості вітаміну С, просто збільште кількість фруктів та овочів під час хвороби. Не пийте таблетки – смакуйте їжу", - наголосила лікар.
- Раніше лікар розповіла, чим небезпечний безконтрольний прийом вітамінів та біодобавок.
- Дізнайтеся також ознаки нестачі в організмі вітаміну D.