Багато людей перед сном звикли гортати стрічку в Instagram або читати новини, які вдень могли пропустити. Частіше за все, такий сценарій закінчується тим, що з'являється безсоння і разом з ним бажання "поскролити стрічку ще п’ять хвилин". Лікар-офтальмолог Тетяна Баран пояснила, як телефон впливає на організм і чому краще не брати його до рук за кілька годин до сну.
На своїй сторінці в Instagram експертка розповіла, що користування гаджетом незадовго до сну призводить до того, що сон стає неякісним, з'являється розбитість вранці і сонливість, дратування протягом цілого дня - і так по колу.
Синє світло не таке шкідливе як описують, проте воно має певний негативний вплив. Але не на очі, а на організм в цілому:
- може не дати вам заснути через блокування виділення мелатоніну
- впливає на циркадний ритм організму, на наше природне неспання і цикл сну
- протягом дня синє світло будить нас і стимулює
Як виправити ситуацію?
- Намагайтесь обмежити час перед телефоном за дві-три години до сну
- Спробуйте в налаштуваннях нічний режим на телефоні, щоб мінімізувати вплив синього світла ввечері. Теплі кольори не вводять в оману, котра година, і дозволяють легше заснути, ніж дивлячись на пристрій у звичайному режимі дисплея.
- Не лягайте на бік при перегляді телефону та не лежіть у повній темряві.
"А ще такий цікавий факт: люди часто асоціюють синє світло з комп’ютерами та телефонами, хоча найбільшим джерелом синього світла є сонце", - резюмує фахівець.
- Раніше офтальмолог розвінчала міф про комп'ютерні окуляри.
- Також Тетяна Баран розповіла, чому зявляються "мушки" перед очима і чи можна їх позбутися.