Існує кілька поширених типів головного болю, найвідоміші з яких - головний біль напруги та мігрень. Щоб полегшити свій стан, люди часто за звичкою приймають знайомі ліки – цитрамон, парацетамол, нурофен тощо. Фармацевт та провізор Ольга Міллер дала кілька важливих рекомендацій щодо прийому цих препаратів.
"Пам'ятаємо, що головний біль можуть викликати самі знеболювальні засоби, - попередила вона в Instagram. - Приймати їх довше 5 днів без відома лікаря небажано. Засоби від мігрені призначає лікар (є таблетки, спрей у ніс і таблетки, які розчиняються в ротовій порожнині)".
Також Міллер розповіла, які таблетки не підходять для лікування головного болю під час похмілля.
"Якщо болить голова від похмілля, протипоказано приймати засоби з парацетамолом. Приймаємо на основі ацетилсаліцилової кислоти, наприклад аспірин", - пише вона.
Провізор додала, що для лікування легкого та помірного головного болю використовуються Налгезін, Термідол, Нурофен, Цитрамон, Імет, Дарфен, Аспірин.
При сильному головному болю лікар може призначити Антимігрен, Стопмігрен, Різоптан, Золмігрен, Рапіміг.
При головному болі напруги, який проявляється як тупий біль за типом обруча, приймають Бруфен, Імет, Панадол, Термідол, Цитрамон, Фармадол.
Коли просто болить голова і тиск у межах норми, підійдуть Аспірин, Солпадеїн, Дарфен, Парацетамол, Нурофен.
Фармацевт порадила уникати засобів, у складі яких є метамізол натрію. "Такі засоби є ефективними, але можуть негативно впливати на систему крові. Серед них – Анальгін, Темпалгін, Спазмалгон", - пише фармацевт.
- Дізнайтеся також 5 частих причин, чому голова болить вранці.