Є певні продукти, які негативно впливають на шкіру, і навіть можуть стати причиною акне. Лікар-дієтолог Лідія Полянчук розповіла, які компоненти відносяться до цього списку, а які, навпаки, рекомедується вживати при появі висипань на обличчі.
"Акне (вугрова хвороба або вульгарні вугрі) – розповсюджене ураження сально-волосяного фолікула обструктивного та/або запального походження внаслідок різноманітних екзо- і ендогенних факторів", - пояснює експертка у своєму блозі в Instagram.
Причини утворення:
- збільшення утворення шкірного сала.
- Гіперкератинізація інфундибулярної частини фолікула.
- Запалення.
- Інфекція, викликана Cutibacterium acnes (грампозитивні факультативні анаероби, що живуть глибоко всередині фолікулів і в порах шкіри).
- Психоемоційне перенапруження - стрес. У стані стресу наднирники починають виробляти гормон кортизол, що впливає на роботу сальної залози і веде до розвитку акне. А оскільки прищі стають причиною додаткового стресу, то хворий потрапляє у замкнуте коло, яке деколи непросто розірвати.
- Неправильний догляд за шкірою.
- Неправильне харчування .
Фахівець наголошує, що для того, щоб досягти успіху у лікуванні акне важливим є комплексний підхід, зокрема консультація у суміжних спеціалістів: дієтолога, дерматолога, ендокринолога.
Провокувати розвиток акне або посилювати стан шкіри під час акне можуть певні деякі продукти. Як показують дослідження, це продукти із високим глікемічним індексом - величиною, що відображає рівень підвищення рівня глюкози (цукору в крові) у відповідь на прийом вуглеводів.
"Вуглеводи є невід'ємною частиною нашого раціону, оскільки вони забезпечують паливо для мозку та більшості інших органів та м'язів під час будь-яких навантажень. Однак, не всі вуглеводні продукти однакові, деякі з них провокують так звані проблеми зі шкірою", - розповідає лікарка.
Вуглеводи з високим глікемічним індексом
Вуглеводи з високим глікемічним індексом викликають різкий стрибок, а потім зниження рівня цукру в крові, тоді як продукти з низьким глікемічним індексом перетравлюються і засвоюються повільніше. Доведено, що це повільне вивільнення глюкози в кровообіг набагато корисніше для організму – від підвищення рівня енергії до контролю ваги, діабету та інших проблем зі здоров'ям.
Три рівні глікемічного індексу:
- низький: 55 або менше
- середній: 56-69
- високий: 70+
- Раніше косметолог назвала популярні помилки, які можуть зіпсувати навіть здорову шкіру.
- Також дізнайтесь, як доглядати за шкірою в умовах військового дефіциту.