RU  UA

Неділя, 24 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Здоров'я

Бовтанки - минуле століття: лікар попередила про часті помилки в лікуванні акне

Аптечні бовтанки (розчини та суспензії) довгий час були найпопулярнішим засобом для боротьби з акне, але сьогодні лікарі вважають їх застарілими та малоефективними.

Дерматолог вищої категорії Яна Китаєва у YouTube-проекті хірурга Едагара Камінського розповіла, як лікують акне згідно з новими протоколами.

"Акне - це не інфекційне захворювання. Це хронічний дерматоз, захворювання сально-волосяного комплексу, яке найчастіше зумовлене гормональною стимуляцією. При даній патології важливо розуміти суть терапії. Це не демодекс, бовтанки тут абсолютно не допомагають, - заявила Китаєва. - Бовтанки - це вже минуле століття. Бовтанки були актуальні, коли були порожні дерматологічні полиці в аптеках. Тоді призначали одну бовтанку на ранок, іншу - на ніч. Все це мазали, шкіра пересихала".

Дерматолог Джон Китаєва Фото: https://www.instagram.com/dr.kitaeva/

Лікар підкреслила, що лікуванням акне має займатися фахівець, який зможе призначити курс антибіотиків або інших препаратів.

"Є певна група антибіотиків, яка проникає глибоко в сальну залозу і працює над усуненням запалення. Але антибіотик діє лише на гнійний процес. Із 1987 року в усьому світі для лікування акне використовуються системні ретиноїди", - каже дерматолог.

Також Китаєва розповіла, які продукти харчування можуть провокувати акне та посилити висипання.

"Здорова та красива шкіра залежить від того, що ми їмо. Є певні тригери, які підливають масло у вогонь. Не можна їсти продукти з високим глікемічним індексом, багаті на цукор. При багатьох дерматологічних захворюваннях вони, на жаль, заборонені. Звичайно, якщо хочеться цукерку, ви з'їжте, але це не повинен бути мішок цукерок за вечерею", - сказала вона.

Ще одним фактором появи прищів може бути цілісне коров'яче молоко.

"Коли ми п'ємо молоко, у нас підвищується інсуліноподібний фактор. Це такий білок, який синтезується в печінці. Він як ключик, біжить до рецепторів, відкриває, і навіть за нормальної концентрації гормонів стимулює сальну залозу. При цьому посилюється секреція шкірного сала", - пояснила вона.

Раніше косметолог розповіла, як захистити шкіру від морозу та обвітрювання у зимовий період.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я