Аптечні бовтанки (розчини та суспензії) довгий час були найпопулярнішим засобом для боротьби з акне, але сьогодні лікарі вважають їх застарілими та малоефективними.
Дерматолог вищої категорії Яна Китаєва у YouTube-проекті хірурга Едагара Камінського розповіла, як лікують акне згідно з новими протоколами.
"Акне - це не інфекційне захворювання. Це хронічний дерматоз, захворювання сально-волосяного комплексу, яке найчастіше зумовлене гормональною стимуляцією. При даній патології важливо розуміти суть терапії. Це не демодекс, бовтанки тут абсолютно не допомагають, - заявила Китаєва. - Бовтанки - це вже минуле століття. Бовтанки були актуальні, коли були порожні дерматологічні полиці в аптеках. Тоді призначали одну бовтанку на ранок, іншу - на ніч. Все це мазали, шкіра пересихала".
Дерматолог Джон Китаєва
Лікар підкреслила, що лікуванням акне має займатися фахівець, який зможе призначити курс антибіотиків або інших препаратів.
"Є певна група антибіотиків, яка проникає глибоко в сальну залозу і працює над усуненням запалення. Але антибіотик діє лише на гнійний процес. Із 1987 року в усьому світі для лікування акне використовуються системні ретиноїди", - каже дерматолог.
Також Китаєва розповіла, які продукти харчування можуть провокувати акне та посилити висипання.
"Здорова та красива шкіра залежить від того, що ми їмо. Є певні тригери, які підливають масло у вогонь. Не можна їсти продукти з високим глікемічним індексом, багаті на цукор. При багатьох дерматологічних захворюваннях вони, на жаль, заборонені. Звичайно, якщо хочеться цукерку, ви з'їжте, але це не повинен бути мішок цукерок за вечерею", - сказала вона.
Ще одним фактором появи прищів може бути цілісне коров'яче молоко.
"Коли ми п'ємо молоко, у нас підвищується інсуліноподібний фактор. Це такий білок, який синтезується в печінці. Він як ключик, біжить до рецепторів, відкриває, і навіть за нормальної концентрації гормонів стимулює сальну залозу. При цьому посилюється секреція шкірного сала", - пояснила вона.
Раніше косметолог розповіла, як захистити шкіру від морозу та обвітрювання у зимовий період.