Базилік, петрушка, кріп та інші види зелені є універальними продуктами, адже їх можна додавати практично до будь-якої страви, зробивши таким чином її ще смачнішою. Дієтолог Світлана Фус розповіла, за допомогою яких маленьких хитрощів можна отримати максимум користі від цих компонентів.
Дієтолог Світлана Фус
"Зелень ціниться великою кількістю фолієвої кислоти (вітаміну В9), вітаміну К, каротиноїдів (в тому числі - бета-каротину і лютеїну), хлорофілу і клітковини", - пояснює експертка на своїй сторінці в Instagram.
Як отримати максимум користі від свіжої зелені?
- Класти зелень в суп або другу страву під час приготування та робити це не раніше, ніж за 5-10 хвилин до повної готовності страви.
- Вітамін С і фолієва кислота руйнуєються при термічній обробці, тому зелень слід вживати саме в свіжому та сирому вигляді.
- Додавати зелень до кожного прийому їжі. Наприклад, листовий салат може служити основою будь-якого овочевого салату або зеленого коктейлю. Великі листя можна використовувати в приготуванні бутербродів з цільнозернового хліба.
- Рання зелень в більшості випадків містить нітрати і пестициди, що можуть нашкодити здоров'ю. Їх кількість можна зменшити, якщо вживати тільки листові пластинки зелені - основна маса нітратів зосереджена в черешках (базилік, петрушка, кріп та інші види). Також можна позбавитися від нітратів, вимочуючи зелень в холодній воді протягом півгодини. Але, на жаль, при цьому способі водорозчинні вітаміни (вітамін С, вітаміни групи В, в тому числі - фолієва кислота; нікотинова кислота) частково перейдуть з рослини в розчин.
- Якщо мити зелень під проточною водою, вдасться знизити кількість пестицидів, так як вони частіше знаходяться на поверхні листя. Це також вбереже від ризику зараження гельмінтами і токсоплазмами.
"Доступна листова зелень - хороший варіант збагатити своє весняне меню поживними речовинами", - резюмує фахівець.
- Дізнайтесь, які продукти допоможуть краще впоратися зі стресом під час війни.