Стрес – це захисна реакція організму на зовнішній подразник. На фізичному рівні він проявляє себе через слабкість, напругу, труднощі зі сном, втому, підвищений тис, пульс, розлади з боку шлунково-кишкового тракту. Лікар-гастроентеролог Вікторія Солодчук назвала продукти, які допоможуть краще справлятися зі стресом.
Лікар-гастроентеролог Вікторія Солодчук
Детальніше про це експертка розповіла на своїй сторінці в Instagram. "Стрес зараз перейшов в хронічний, і як довго ми вимушено будемо в ньому, ніхто не знає. Але ми мусимо допомагати організму усіма можливими засобами. Харчування - один із важливих моментів. В цілому воно, як і завжди, має бути збалансованим, повноцінним. І взагалі, обов'язково має бути, ні в якому разі не можна пропускати прийоми їжі, тому що це додатковий стрес для організму - рівень кортизолу буде підвищуватись ще більше. Навіть якщо немає апетиту, ваша задача - жувати та ковтати, щоб ще більше не загнати себе в глухий кут", - пояснила фахівець.
Є ряд продуктів, які як частина (не ізольовано самі по собі), здатні зменшити прояви стресу та допомагають його подолати. В цьому списку опинилися:
Вівсянка. Взагалі вживання складних вуглеводів допомагає організму виробляти гормон щастя та радості - серотонін. Також вівсянка багата кальцієм, залізом, магнієм, калієм, вітаміном В6.
Чорний шоколад з вмістом какао не менше 60 відсотків. В ньому містяться антиоксиданти та сполуки, які допомагають знизити тиск, розслабити судини, знизити рівень адреналіну та кортизолу. Також в шоколаді міститься багато магнію, цинку, селену, які допомагають впоратися зі стресом.
Зелений чай. В ньому міститься велика кількість антиоксидантів та речовина ель-тіанін, яка стимулює вироблення мозком гамма-аміномасляної кислоти і дає організму розслаблення.
Хрусткі овочі – яблука, морква, селера, болгарський перець. Містять корисні вітаміни та мікроелементи, а сам процес хрумтіння знижує напругу.
Жирна риба (не лише червона, а й оселедець, скумбрія). В ній містяться насичені жирні кислоти, які допомагають виробляти серотонін.
Волоські горіхи містять альфа-ліноленеву кислоту, фолієву кислоту, мелатонін, ряд корисних речовин, які допомагають боротися зі стресом.
Яйця (обов’язково із жовтком). В них міститься холін та цинк, які знижують рівень запалення.
Часник. Продукт містить сірковмісні сполуки, які запускають вироблення глутатіону – він захищає від стресу, знижує рівень тривоги.
Ягоди – чорниця, смородина, малина, полуниця, горобина, калина, шипшина. Вони є джерелом вітаміну С та антиоксидантів, які підвищують настрій.
Ферментовані продукти – квашена капуста, огірки, помідори, яблука, кисломолочні продукти. Вони забезпечують здорову мікрофлору, яка має прямий вплив на психічне здоров’я.
Молочні продукти є джерелом триптофану, який в організмі перетворюється на серотонін.
Броколі, зелені листові овочі, петрушка, різна зелень – джерело магнію, вітаміну С, фолієвої кислоти. Речовина сульфоран має нейропротекторні властивості.
Ківі – ще одне джерело триптофану.
Банани – джерело ендорфінів.
Курага – джерело калію та магнію.
- Дізнайтесь, як харчуватися в умовах війни та повернути збалансований раціон.