Принципів правильного харчування є величезна кількість, але деякі з них можуть виявитися міфами. Лікар-ендокринолог Юлія Кривов'яз пояснила, чому зовсім не обов’язково випивати 2 літра води в день, чому можна запивати їжу водою та чому прийомів їжі може бути більше, аніж три.
Лікар-ендокринолог Юлія Кривов'яз
Детальніше про все це і не тільки експертка розповіла у своєму блозі в Instagram. Вона перерахувала 5 популярних тверджень про харчування, які виявилися міфом.
Можна не пити 2 літри води
Рекомендація про те, що потрібно пити 2,5 літри води з'явилася ще у 1945 році. 8 стаканів води на день! Але не існує норми споживання води на загал усьому населенню. На нашу потребу в рідині впливає багато факторів – від віку, статі, фізичних навантажень до медичних показань.
"Вода дійсно є найкращим вибором, якщо хочеться пити. Вона не має калорій та найкраще втамовує спрагу. Тому нагадувати собі пити можна і треба. Але змушувати себе пити, коли не хочете, не потрібно!" - пояснює фахівець.
Можна запивати їжу водою
Вода не уповільнює процес травлення. Вода майже відразу проходить по малій кривині шлунка і з їжею не змішується, потрапляє в кишківник й шлунковий сік вона не розбавляє. До того ж сама їжа, наприклад, різні фрукти та овочі містять багато води.
Глютен можна їсти
Глютен, або клейковина – це білок. Він міститься в пшениці, житі, ячмені та всіх продуктах, які з цих злаків виробляються – хліб, наприклад. Прихильники безглютенових дієт вважають, що хліб може пошкоджувати наш кишківник, спричиняти аутоімунні захворювання, а також погано впливає на наш мозок.
"Глютен дійсно може бути небезпечним для 1% людей на планеті. Саме така кількість населення страждає на целіакію – аутоімунне захворювання, при якому імунна система людини, яка вживає глютен, утворює антитіла, які своєю чергою пошкоджують стінки кишківника. Якщо ж у вас немає проблем з кишківником, немає здуття і проносів після вживання глютену, то не мучте себе безглютеновою дієтою", - розповідає лікарка.
Можна пити молоко
Молочні продукти - гарне джерело кальцію, і адекватне його споживання людиною, яка не має специфічних протипоказань, – цілком здорова практика. З віком зменшується кількість ферменту лактази, яка розщеплює молоко. Тому, з віком після вживання молока люди старшого, похилого віку можуть відчувати здуття, послаблення стулу. Це вікові особливості.
"Молочні продукти не слід вживати тим, хто має лактозну недостатність, а також у період загострення захворювань підшлункової залози (хронічний панкреатит) та запальних захворювань кишківника", - каже Кривов'яз.
Можна їсти 3 рази на день, а можна 5
Насправді кількість прийомів їжі не впливає на те, схуднете ви чи ні. Важливо скільки всього ви з'їсте і ваш добовий калораж, витрата калорій. За 3 прийоми їжі можна з'їсти по калоражу більше, ніж за 5 прийомів. У такому випадку вага буде лише збільшуватись.
- Також ми розповідали, як впоратися з емоційним голодом та переїданням через стрес.