Інактивовані вакцини, наприклад CoronaVac, мають найменшу кількість побічних ефектів у порівнянні з мРНК. Крім того, вони формують імунітет до всіх складових коронавірусу, а не тільки до певного білку.
Про це розповіла заслужений лікар України, професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Ольга Голубовська в інтерв'ю виданню OBOZREVATEL.
За її словами, технологія мРНК розроблялася давно, але тільки в період пандемії такі вакцини почали масово використовуватися у відношенні людей. Йдеться про препарати BioNTech / Pfizer і Moderna, що містять матричну (інформаційну) РНК.
Вона "навчає" клітини людського організму виробляти S-білок, у відповідь на що імунітет виробляє антитіла, наявність яких нейтралізує вірус.
Голубовська зазначила, що Oxford / AstraZeneca і Johnson & Johnson, які належать до векторних вакцин, створюються на основі ослаблених, аденовірусів, що виконують роль носія цього "навчального" гена S-білка.
Водночас інактивовані або вбиті вакцини, наприклад, CoronaVac, який застосовується в Україні, давно використовуються в медицині. Українцям знайома інактивована вакцина проти поліомієліту.
За даними інфекціоніста, саме при використанні інактивованих вакцин зафіксовано найменшу кількість побічних ефектів.
Важливим фактором також є те, що цей тип вакцин індукує імунітет до всіх компонентів вірусу, на відміну від інших препаратів, які формують антитіла тільки до S-білку, де зосереджені всі основні мутації вірусу.
Раніше головний державний санітарний лікар України Ігор Кузин в ефірі програми "Все по бєспрєдєлу" на Апостроф TV привів три аргументи на користь вакцинації проти коронавірусу.