RU  UA

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Як запропонувати допомогу людині з інвалідністю, щоб її не образити

Росія вже майже 11 місяців продовжує повномасштабну війну проти України, здійснюючи жорстокі терористичні атаки проти мирного населення. У таких умовах все більше людей зазнають тяжких поранень і травм, які спричиняють інвалідизацію.

Щоб люди з інвалідністю могли жити в Україні повноцінним життям, міське середовище має стати для них інклюзивним та безбар'єрним. Поки цього не сталося, кожен із нас може запропонувати допомогу людям, яким важко пересуватися чи виконувати інші дії у громадських місцях. Щоб зробити це коректно, Міністерство охорони здоров'я випустило просту інструкцію.

Читайте по темі: Як врятувати життя собі, близьким і випадковому перехожому: інструкція надання першої допомоги.

Фото: t.me/mozofficial

"Мати щирі наміри комусь допомогти - це добре. Але перш ніж ви запропонуєте допомогу, переконайтеся, що людина дійсно цього потребує у конкретній ситуації та за певних обставин, - йдеться в публікації МОЗ в Telegram. - Якщо вам здається, що втручання необхідне - не варто відразу кидатися і "завдавати добро". Спочатку спробуйте налагодити комунікацію, запитайте: "Чи потрібна вам допомога?""

Експерти нагадали, що комунікувати можуть усі, але кожен робить це по-своєму: хтось словами, а хтось іншим способом (наприклад, жестами чи мімікою).

Якщо людина з інвалідністю відмовилася від вашої допомоги, посміхніться та займіться своїми справами. Якщо вона погодилася, дізнайтеся, чим ви можете допомогти і обов'язково прокоментуйте свої дії перед тим, як щось зробити. Приклади:

  • "Я стану ліворуч від вас і переведу на інший бік вулиці. Хочете, щоб я взяв вас під руку?"
  • "З якого боку мені краще йти, щоб ми могли чути одне одного?"
  • "Хочете, щоб я потримав вам двері?"

У МОЗ пояснили, що уточнюючі питання перед конкретними діями допомагають людині прийняти вашу пропозицію та підказати, як і що краще зробити. Крім того, так ви покажете людині, що цінуєте її особистий простір і не порушуєте його без дозволу.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я