Грип найчастіше вражає органи дихання, може протікати в тяжкій формі та спричинити ускладнення: пневмонії, отити, синусити, менінгіт та навіть стати причиною летального випадку. Особливо до групи ризику належать маленькі діти – за словами фахівців із Міністерства охорони здоров’я, для них це гостре вірусне захворювання становить найбільшу небезпеку. І хоча вакцинація проти грипу не входить до Національного календаря, а відповідно не є обов’язковою та безоплатною, є певні групи людей, яким рекомендується робити щеплення в першу чергу.
"Міністерство заохочує всіх громадян та громадянок робити щеплення, адже навіть в умовах повномасштабного вторгнення, здоровʼя українців - це наш пріоритет. Коли людина вакцинується, вона потенційно зменшує навантаження на систему охорони здоровʼя. Менше навантаження на систему охорони здоровʼя завдяки щепленню - більше ресурсів для лікування наших захисників та захисниць, - пояснив заступник міністра охорони здоровʼя Ігор Кузін. - Обов’язок свідомих громадян - допомогти державі в скрутні часи, аби держава допомагала тим, хто цього потребує найбільше". Відповідна заява опублікована на сайті МОЗ.
Читайте також: Чи є в Україні епідемія грипу та в яких регіонах хворіють найбільше.
У першу чергу щеплення рекомендоване людям, які входять до наступних груп ризику:
- медпрацівники
- учителі
- діти віком до п’яти років
- вагітні
- літні люди віком від 60 років
- пацієнти із хронічними захворюваннями,
- усі, хто працює в місцях скупчення людей.
Експерти наголошують, що щеплення можна робити впродовж усього сезону грипу. Зазвичай сезон триває з жовтня до травня наступного року. Імунітет формується через 7-14 днів.
"Вся вакцина, яка знаходиться в Україні, захищає проти тих вірусів, які циркулюють в цьому році. Тобто вакцинуватись варто лише цьогорічною вакциною, адже лише вона ефективна цього сезону. Торішня вакцина вже неефективна та не побудує імунітет", - також зазначається на сайті відомства.
- Раніше інфекціоніст розповіла, які продукти потрібні у раціоні для міцного здоров'я.
- Також ми писали про те, як правильно лікувати ГРВІ дорослим та дітям.