В Україні обов'язковою є вакцинація від 10 небезпечних інфекційних хвороб: туберкульозу, гепатиту В, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи та "свинки".
При цьому Міністерство охорони здоров'я виділяє ще 7 інфекцій, від яких можна захиститися щепленням. Вакцинація від них є рекомендованою та оплачується самостійно.
Ротавірусна інфекція особливо небезпечна для дітей віком до 5 років, бо викликає швидке зневоднення. Від неї в Україні зареєстровано дві вакцини у формі крапель.
Менінгококова інфекція викликає менінгіт, менінгоенцефаліт та інші тяжкі захворювання. Існує 13 підвидів менінгококів, від чотирьох із яких в Україні можна отримати вакцину.
Пневмококова інфекція викликає багато небезпечних хвороб, серед яких – пневмонія, менінгіт, бронхіт, гострий отит, сепсис. Вакцинуватися від неї варто як дітям, так і дорослим віком від 60 років.
Вітрянка – дуже заразне захворювання, небезпечне своїми ускладненнями. Вона особливо небезпечна для вагітних, тому вакцинуватися від вітряної віспи варто не лише дітям, а й дорослим, які не хворіли у дитинстві.
Гепатит А – інфекція харчового походження. У тяжких випадках може викликати ураження печінки, нирок, підшлункової залози. В Україні зареєстровано дві вакцини від цього захворювання.
Вірус папіломи людини – інфекція, яка передається статевим та побутовим шляхом. Щеплення від ВПЛ захистить дівчат від розвитку раку шийки матки, але зробити його краще до початку статевого життя.
Грип небезпечний своїми ускладненнями, серед яких – запалення легенів, захворювання серця та нирок. У вересні-жовтні рекомендується вакцинуватись від грипу актуальними вакцинами.
Раніше лікар розповіла, чому важливо отримати бустерну дозу вакцини від коронавірусу під час війни.