RU  UA

Четвер, 14 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.40
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Симптоми можуть з’явитися за кілька годин: педіатр розповіла про дитячі ГРВІ

У вересні в Україні розпочався сезон вірусних інфекцій, і зростання випадків ГРВІ особливо помітне батькам дітей, які пішли до школи, в садочки чи гуртки. Сімейний лікар та інфекціоніст Леся Радковська розповіла, з чим пов'язана така захворюваність у дитячих колективах.

"Через війну, а перед нею - карантин, діти мали обмежене коло спілкування і ділилися зібраними колекціями вірусів і бактерій. А з 1 вересня молодші пішли до садків, старші - до шкіл, дорослих - до вузів. Так віруси передають дуже швидко, а якщо це ГРВІ, то за кілька годин вже можуть бути симптоми: чхання, нежить, кашель, - пише лікар в Instagram. - Одна дитина хвора приходить у клас, половина дітей піде хворими додому".

Фото: Getty Images

За словами фахівця, це нормальний процес, в ході якого діти "знайомляться з вірусами". Для профілактики підвищення захворюваності на ГРВІ та зміцнення імунітету у дітей Радковська радить:

  • вчити дітей правильно чхати та кашляти (в серветку, в лікоть);
  • налагодити різноманітне харчування, питний режим, прогулянки на свіжому повітрі;
  • мотивувати займатися спортом;
  • вакцинувати дітей від грипу, кору, паротиту, краснухи, вітрянки, кашлюку;
  • стежити за нормою вітаміну D.

Що робити, якщо дитина захворіла на ГРВІ

При гострому стані, коли у дитини підвищена температура, слід залишити її вдома та тримати зв'язок із сімейним лікарем чи педіатром. Потрібно пити воду, чай, компот, провітрювати приміщення. При високій температурі - прийом ібупрофену або парацетамолу (згідно з віком і масою тіла), вологі рушники без оцту.

При болю в горлі підійдуть будь-які льодяники, допускається морозиво.

Сиропи від кашлю дитині дають лише за призначенням лікаря.

"Негайно доставте дитину до лікаря на огляд, якщо стан погіршується, спостерігається млявість, судоми, не збивається температура, виникає нестримне блювання", - пише Радковська.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я
Теги: діти, ГРВІ