З проблемою акне стикається більшість людей. Навколо цього захворювання шкіри ходить безліч міфів, а для боротьби пропонуються методи, які іноді можуть бути небезпечними. Один із найпопулярніших стереотипів – сонце допомагає вилікувати вугрі. Дерматолог Олена Абрамчук розвіяла цей міф та розповіла, що сонячні промені не лікують акне, а лише приховують симптоми.
"Ну так, сонечко засяяло, ви слухняно побігли на пляжик в обід, шкіра чорна, постакне згладилися, менш помітні ті вредні прищі, менше шкірного блиску. Магія, тільки б і лікувалися сонцем, правда?, - пише лікар в Instagram. - Але сонце зневоднює шкіру, висушує її, вона грубішає (гіперкератоз). Сальні залози думають "що ж таке, ми ж тільки виробили те шкірне сало, чого ж таке сухе все, давай цій людинці ще дамо шкірного сала".
За словами фахівця, далі шкіра починає грубіти, шкірного сала стає багато, йому складніше виходити, формується сприятливе середовище для "добрих жителів" і людину знову обсипає.
"Варто розуміти, що природу не обдуриш. Можете прибирати лактозу, глютен, харчуватися святим духом, відкривати чакри і чистити організм, але акне як було хронічною хворобою, так і буде. Як чергувалися періоди загострень і спокою, так і будуть далі. Оці пошуки "мене обсипало, бо..." мають сенсу рівно нуль. Вас обсипало, бо генетика. А людина, яка немає тих ділянок генів, спатиме обличчям в землі, із харчів знатиме лиш фаст-фуд, і жодного прища не матиме", - наголошує дерматолог.
Лікар каже, що назавжди позбутися акне можна буде хіба що у випадку, якщо генна інженерія колись дійде до того, що люди почнуть ходити до дерматолога на процедуру видалення "генів акне". А поки пацієнти мають впливати на сальні залози, робити тим "добрим жителям" не комфортне середовище і щодня доглядати шкіру.
- Дізнайтеся також, як харчуватися при акне. Лікар назвала список корисних та шкідливих продуктів.
- Раніше лікар розповіла, що робити, якщо на тілі з'явився висип.