В умовах війни у багатьох людей немає можливості сходити на прийом до лікаря, тому фахівці допомогають в режимі онлайн. Лікар-дерматолог Марина Анфілова розповіла, що робити, якщо на тілі з'явилося висипання.
Лікар-дерматолог Марина Анфілова
"Якщо у вас або у вашої дитини щось незрозуміле з'явилося на шкірі, але ви зараз не маєте можливості звернутися за допомогою до фахівця, то головне у цій ситуації – не нашкодити", - пояснює експертка у своєму блозі в Instagram.
Що може нашкодити?
- Використання спиртовмісних засобів - можуть викликати контактні дерматити.
- Використання народних засобів: відвари ромашки, череди, чистотілу. Вони часто можуть викликати алергічні контактні дерматити, особливо у дітей.
- Вичавлювання і здирання всього, що з'явилось на шкірі "задля її очищення".
- Нанесення на ділянки з висипаннями кольорових антисептични розчинів ("зеленка, синька, фукорцин"). Вони особливо нічим не допоможуть, якщо недоцільно призначені, але зафарбують шкіру. Дерматологу потім важко буде встановити правильний діагноз. Крім того, спиртові розчини цих антисептиків можуть викликати утворення пухирів на шкірі у дітей.
Що може допомогти?
- Очищення: промивати або обережно протирати чистою вологою тканиною уражену ділянку не частіше 1-2 разів на день. Обов'язково дати просохнути, якщо ця ділянка вкрита одягом.
- Відчуття свербежу можна зменшувати без медикаментів нетривалим охолодженням уражених ділянок (прикладати лід чи холодні ложки, але будьте обережні, щоб не переохолодити).
- Якщо є виражена сухість шкіри чи навіть тріщини, наносьте будь-які зволожуючі засоби, які у вас є з собою (добре зволожує звичайний вазелін).
- Якщо ділянка шкіри з висипкою має багато мілких пухирців, які лопаються і вся поверхня висипки мокра, то зменшити цей стан і підсушити ділянки допоможуть примочки з простої води або чорного чаю без домішок (5-6 шарів марлі чи бинта покласти у миску з водою або чаєм, трішки віджати, накласти мокру марлю на уражену ділянку і дати висохнути (15-20 хвилин). За необхідності, у перші дні, можна повторювати навіть кожну годину.
- За наявності наносити 1 раз на день на уражену ділянку креми, які містять у своєму складі: стероїд, антибіотик, протигрибковий (наприклад, Триакутан чи Пімафукорт). Обробляти одночасно не більше 20% від площі тіла (долоня - 1%). Не наносити дітям на ділянки складок під пелюшки і під компреси.
- Також ми писали про те, як доглядати за шкірою в умовах військового дефіциту.