RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Проблемні зони: лікар розповіла, де в тілі накопичується "небезпечний" жир

Жир є абсолютно у всіх людей, і це нормально. Деяка його кількість - обов'язкова умова для правильного функціонування всього організму. Але важливо розрізняти підшкірний та вісцеральний тип жиру. Перший не становить особливої небезпеки для здоров'я, хіба що псує фігуру і дівчата всіма силами намагаються його позбутися, в ось другий по-справжньому небезпечний. Гінеколог Ольга Савицька розповіла, де накопичується "небезпечний" жир і до яких захворювань він може призвести.

"Чи буває корисною жирова тканина? Худнути чи не худнути? Одвічне питання. В усьому має бути золота середина. В жировій тканині теж, - зауважила лікар на своїй сторінці в Instagram. - Думаю, не відкрию вам секрет коли скажу, що 30-50% естрогенів ситезуються не лише в яйниках, але і у жировій тканині. Звідси випливає проста логіка: надлишок жиру - надлишок естрогену, дефіцит жиру - дефіцит естрогену".

Фото: instagram.com/likar_savytska

Естрогени мають антиатеросклеротичну дію (перешкоджають утворенню жирових "бляшок" у судинах). Крім того, вони:

  • знижують споживання їжі у першу фазу циклу;
  • пришвидшують насичення;
  • не викликають значний апетит побачивши їжі;
  • зменшують об'єм їжі, достатньої для насичення.

Але не вся жирова тканина корисна. 1 та 2 зони на малюнку нижче (груди та сідниці) – "корисний" жир, який формується при нормальній або збільшеній концентрації естрогену. Жирова тканина в ділянці сідниць знижує ризик серцево- судинних ускладнень.

3 та 4 зони (вісцеральний жир - той, що "всередині" між органами черевної порожнини, і животик у верхній частині) - "небезпечний" жир, оскільки сприяє зниженню естрогенів, підвищує кількість медіаторів запалення, збільшує ризик серцево-судинних захворювань.

Фото: instagram.com/likar_savytska

"Не займайтеся постійними дієтами, марафонами, "сушками" тіла без особливої потреби!, - рекомендує фахівець. - Разом з тим, контролюйте що і в якій кількості вживаєте, розраховуйте індекс маси тіла. Додайте фізичну активність - прекрасна форма і відмінне самопочуття не змусять. себе чекати”.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я