Катаракта - це помутніння природньої лінзи (кришталика) ока, яка бере участь у фокусуванні променів світла на сітківку. Захворювання призводить до погіршення зору та може поступово спричинити сліпоту, якщо вчасно не розпочати лікування. Лікар-офтальмолог Тетяна Баран назвала причини виникнення катаракти, перерахувала симтоми хвороби та розповіла про методи лікування.
"Більше 70% населення старше 72 років страждає на цю хворобу. На сьогодні катаракта вважається причиною номер 1 сліпоти у світі", - пояснює експертка у своєму блозі в Instagram.
Чому ж кришталик мутніє?
Переважна більшість випадків катаракти припадає на літній вік. Це пов’язано з нормальними змінами очей, які починають відбуватися після 40 років, і вже у 60 років це часта знахідка при огляді. Але є і інші причини виникнення, коли розвиток катаракти не залежить від віку. Це:
- травма
- увеіт (запалення судинної оболонки ока)
- променева терапія на верхній частині тіла
- куріння
- вживання алкоголю
- вплив сонячного світла
- недоїдання та відсутність фізичної активності
- цукровий діабет
- ВІЛ/СНІД
- системне застосування кортикостероїдів
- використання статинів.
Симптоми:
- Зниження гостроти зору
- Двоїння
- Надмірна чутливість до світла (особливо при зустрічному світлі фар вночі)
- Яскраві кольори стають бляклими або жовтими
"У багатьох пацієнтів спостерігається таке явище, як "міопічний зсув" - це коли посилюється або з’являється короткозорість, а на близь зір стає кращим, і люди починають читати без окуляр, і навіть дуже цьому раді. Однак це тільки ознака того, що катаракта почала прогресувати", - розповідає лікарка.
- Дізнайтесь, як зберегти здоров'я очей. Про 9 корисних правил, яких слід дотримуватися у будь-якому віці, ми розповіли тут.
- Почитайте також, чи псують окуляри зір? Лікарка розвінчала найпопулярніший міф.