RU  UA

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Психолог розповіла, чому розлучаються пари під час війни і як цьому запобігти

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну кардинально змінило життя українців. Страшні події, які відбуваються останні п'ять місяців, вплинули на всі сфери життя людей, у тому числі стосунки. Багато чоловіків приєдналися до лав ЗСУ і, звичайно, це не могло не позначитися на атмосфері у сім'ї. Понад 70% пар, де партнер перебуває в зоні бойових дій, розлучаються під час несення служби або протягом року після її закінчення. Психолог Вікторія Шкрябун розповіла, чому так відбувається та як зберегти шлюб під час війни.

Фото: Getty Images

Чому пари розлучаються під час війни?

"Перш за все через нерозуміння того, що відбувається з кожним із партнерів, - пояснює лікар в Instagram. - Для того щоб адаптуватись в новій структурі, колективі, умовах, необхідний неабиякий ресурс! Долучимо до цієї адаптації кризовий стан, бо людина розуміє що вона прийшла не гратись, а боронити власну країну, вбивати ворога якщо хочете. Тож коли чоловік чи жінка потрапляє в армію, їм необхідно в дякому сенсі сепаруватись від сім’ї, дружини/чоловіка, дітей, минулого життя. Для того, щоб налагодити нові зв’язки. Це не означає що сім’я стає неважливою, це означає, що сім’ї неможливо приділяти таку кількість уваги і часу як раніше не лише поведінково, а й емоційно".

У своєму дописі психолог підкреслює, що військових вчать вимикати емоції, і це добре, якщо вчать. Іноді це автоматичний процес, необхідний для збереження психіки. Адже щодня вони стикаються із втратою побратимів, напруженими та стресовими обставинами, загрозою власному життю. Все це спричиняє відстороненість і більшу замкнутість. Досить часто чоловіки не можуть розповідати дружинам про те, що відбувається.

Фото: Getty Images

Але як при цьому почувається партнер/партнерка, який залишився чекати в тилу?

"Проте жінки/чоловіки які чекають, теж перебувають в "не солодких обставинах". Все побутове життя лягає на плечі того хто чекає, обов’язки та проблеми. Відповідальність за дітей, батьків, бізнес, тощо. Додаймо до цього тривогу втратити. І ми отримуємо досить напружений психоемоційний стан. Тож контакт стає нестабільним. Починаються сварки, образи, які розхитують його ще більше", - зазначає фахівець.

Що ж робити?

  1. Важливо зрозуміти, що саме відбувається як з вами, так із партнером. Це дозволить зупинити помилкову інтерпретацію дій партнера.
  2. Парі потрібно вигадати так звані ритуали єднання. Це може бути будь-що, але те, що ви будете робити разом.
  3. Психотерапія. Наразі досить велика кількість організацій, які надають безкоштовну психологічну допомогу військовослужбовцям та членам їхніх сімей. І це справді важливо, коли партнери не можуть дійти спільного розуміння.

Фото: Getty Images

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я