Коронавірус, який вирував в Україні та в усьому світі не один рік, нікуди не подівся. Українцям, як і раніше, важливо носити маски та робити щеплення від COVID-19, особливо під час війни. Лікар Даша Власенко розповіла про небезпечні підвиди Омікрона, які поширюються Америкою та іншими країнами, і до осені можуть дістатися й України.
"По США - у червні Центри з контролю та профілактики захворювань повідомили, що підваріанти Omicron BA.4 і BA.5 стали домінуючими в США, - розповіла вона в Instagram. - 5 липня 2022 року заявили BA.5 становить більше половини нових випадків у країні. По Україні, зрозуміло, зараз ніякої статистики можна не чекати, але ми з вами досвідчені і знаємо, що до кінця літа ці штами доберуться і до нас. З огляду на зростаючу статистику випадків в Європі".
Лікар підкреслює, що підвиди Омікрона BA.4 та BA.5 більш заразні, ніж ті, що циркулювали раніше. І повторні зараження протягом року для них характерніші, після перенесеної хвороби імунітету вистачає в середньому на 3 місяці. Водночас через роботу нашого імунітету та клітинної пам'яті наступні після цього інфікування коронавірусом протікатимуть легше та швидше.
Які симптоми омікрон-штамів BA.4 та BA.5?
- кашель;
- нежить;
- біль в горлі;
- стомлюваність;
- головні та м'язові болі;
- втрата смаку, нюху та задишка - рідкість.
Як захиститись?
- вакцинація також захищає від важких форм;
- носіння маски;
- вентиляція у приміщеннях, особливо у громадських місцях;
- соціальне дистанціювання.
Що робити, якщо контактував із хворим на COVID-19?
Якщо ви дорослий, який одержав ревакцинацію, або повністю вакцинована дитина, вам не потрібен карантин після потенційного зараження.
Але ви повинні пройти тестування щонайменше через 5 днів після зараження та носити маски при контакті з іншими людьми протягом 10 днів.
Якщо ви не вакциновані – карантин протягом 5 днів після зараження, а потім – аналізи. Носіть маски під час контакту з іншими людьми протягом 10 днів. Це також стосується тих, хто має право на бустерне щеплення, але ще не отримав його.
- Раніше лікар дав відповідь, від чого залежить тяжкість захворювання на COVID-19.
- Дізнайтеся також, які додаткові щеплення МОЗ рекомендує зробити українцям.