Потрапляння води у вухо – неприємна ситуація, яка потребує невідкладних дій. В інакшому випадку вода може стати причиною серйозних запальних та інфекційних (з пошкодженням барабанної перетинки) захворювань. У матеріалі Web Md, завіреному лікарем невідкладної допомоги Керол ДерСаркісян, перераховані способи, за допомогою яких можна позбавитися зайвої вологи у вусі, не нашкодивши собі.
Що робити, якщо вода потрапила у вухо?
- Витріть вухо м’яким рушником. Не слід терти тканиною у вушному каналі.
- Нахиліть голову набік, щоб вода витекла. Після чого акуратно потягніть за мочку вуха - це відкриє слуховий прохід і допоможе воді швидше витекти.
- Увімкніть фен на найнижчу потужність і прикладіть його до вуха. Просушіть вухо протягом кількох хвилин.
- Візьміть безрецептурні краплі, які використовуються при запаленні вуха.
- Спробуйте позбутися вологи у вусі за допомогою спеціальних крапель. Їх можна приготувати в домашніх умовах. Для цього змішайте білий оцет зі спиртом. У кожне вухо влийте по 1 чайній ложці розчину: нахиліть голову і дайте рідині подіяти.
Як не слід чистити вуха від води?
Фахівець пояснює, що використання неправильних методів видалення води з вух може пошкодити слуховий прохід, а також збільшити ймовірність виникнення інфекції.
- Не намагайтеся прибрати зайву вологу за допомогою ватних паличок для вух. Вони можуть накопичувати вушну сірку та бруд у слуховому проході, видаляти віск, який захищає вухо, руйнувати природні бактерії в слуховому проході чи подряпати тонку шкіру слухового проходу.
- Не чистіть вуха пальцями та нігтями, в іншому випадку можна пошкодити ніжну шкіру слухового проходу.
- Не використовуйте перекис водню чи підсушуючі краплі, якщо у ви використовуєте вушні свічки чи у вас пошкоджена барабанна перетинка.
- Дізнайтесь, як позбутися шуму у вухах. Лікар розповів, що робити.
- Також почитайте про те, як правильно доглядати за очима, щоб не зіпсувати зір.