Цинк необхідний організму для нормального росту, статевого розвитку, репродуктивної функції. Він бере участь у процесі кровотворення, регуляції імунітету, відновленні тканин, зростанні нігтів та волосся, впливає на біологічну активність інсуліну. Нестача цього елемента може призвести до небажаних наслідків, детальніше про які розповіла лікар-дієтолог Світлана Фус.
Дієтолог Світлана Фус
На своїй сторінці в Instagram спеціаліст поділилася, що основне надходження цинку в організм відбувається з продуктами харчування. Він розподіляється по всіх органах і тканинах, але у високих концентраціях проявляється у м'язах, кістках, шкірі, волоссі та передміхуровій залозі. "Залежно від ступеня дефіциту та його тривалості, а також адаптаційних можливостей організму людини, симптоми та наслідки нестачі цинку можуть бути різними", - пояснила детальніше Фус.
"Нестача цинку може стати причиною порушень сну, погіршення стану шкіри та нігтів, випадання волосся, зниження апетиту, погіршення сутінкового зору, зниження настрою, збільшення тривалості загоєння ран", - продовжила експерт.
Світлана Фус зазначила, що легкий дефіцит цинку в організмі не викликає жодних специфічних симптомів, тому його важко визначити без належної діагностики.
Цинк міститься в таких продуктах:
- субпродукти (яловича печінка)
- яловичина та м'ясо птиці
- морепродукти
- яйця⠀
- насіння (гарбузове, кунжут, соняшник)
- горіхи (кедровий, арахіс, фісташки)
- крупи, хліб, бобові
- сир. ⠀
"Краще засвоюється із продуктів тваринного походження", - резюмувала Фус.
- Раніше гастроентеролог назвала п'ять основних принципів здорового харчування.