В Україні за минулу добу, 19 жовтня, зафіксовано 18 912 нових підтверджених випадків COVID-19, яка найбільш небезпечна для людей з п'яти груп ризику.
Про це повідомляється на порталі "Країна здоров'я".
Надлишкова вага. Надмірна вага ускладнює перебіг хвороби, люди з ожирінням частіше госпіталізуються. Ризик потрапляння в реанімацію у них на 10% вищій, ніж у людей з нормальною вагою.
Дефіцит ваги. Не тільки надлишок, але і нестача ваги створює високий ризик розвитку важкої форми коронавірусу. Значна худоба є навіть більш вагомою загрозою в плані важкої форми і смерті від Covid-19, ніж ожиріння.
Діабет. Люди з діабетом частіше хворіють у важкій формі і вмирають від коронавірусу. Якщо ж крім діабету у пацієнта присутні серцево-судинні захворювання, його краще одразу госпіталізувати в разі захворювання на Covid-19, навіть якщо він почувається відносно добре.
Вагітність. Лікарі не перестають нагадувати, що вагітним потрібно обов'язково вакцинуватися від коронавірусу, оскільки в разі захворювання їм загрожують ускладнення. У майбутніх мам підвищується ймовірність кесаревого розтину, післяпологових кровотеч, гіпертонічних розладів при вагітності і передчасних пологів.
Лікування раку. Діти і молоді люди, які проходять терапію пухлин, довше хворіють на коронавірус, у них хвороба може тривати кілька місяців. Причина - в ослабленій імунній системі при лікуванні раку. Медики радять людям з онкологією також вакцинуватися від коронавірусу, причому в їх випадку необхідно три дози, а не дві.
Як повідомляв "Апостроф", вчені Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) НАН України спільно з колегами з Інституту фізіології ім. А.А. Богомольця НАН України знайшли речовини, здатні запобігти гострому запаленню легенів, викликане коронавірусною інфекцією.