Уряд України спростив механізм виїзду поранених військових на лікування або реабілітацію за кордон. Тепер військово-медичні установи зможуть самостійно визначати, чи потрібна бійцю медична допомога в іншій країні. У Міністерстві охорони здоров'я зазначили, що проведення консиліуму лікарів тепер не потрібне.
"Медзаклад, в якому захисник України перебуває на лікуванні, самостійно формуватиме висновок про необхідність направлення на лікування за кордон та надсилатиме пакет документів до відповідного державного органу, що входить до складу сектору безпеки й оборони. Таким чином, висновок про необхідність направлення захисника України на лікування за кордон прийматиметься без консиліуму військово-медичного закладу", - пояснили в МОЗ.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що це нововведення - суттєвий крок, щоб захисники України могли у максимально стислий термін отримати необхідне лікування або реабілітацію в клініках Європи, "без затягування, без черг, без бюрократії".
Читайте також: Медична евакуація: як постраждалим від війни українцям потрапити на лікування за кордон.
"Українські бійці щодня ризикують своїм життям і здоров’ям, захищаючи наше з вами життя і свободу. Наше спільне завдання - забезпечити всі умови для надання їм усієї необхідної медичної допомоги. Тепер військові зможуть значно легше та швидше отримати направлення на лікування за кордоном. Цим рішенням ми суттєво спростили та вдосконалили діючу систему медичної евакуації за кордон для військових", - додав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Раніше в Україні вперше зробили унікальну операцію з протезування військового, який втратив обидві ноги.