Здача крові - значуща медична процедура, яка в умовах повномасштабної війни набула особливої ваги. Адже донорська кров здатна врятувати життя як військових, так і цивільних людей, які постраждали від рук окупантів. У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, хто може стати донором в Україні та куди звернутися, щоби здати кров.
МОЗ у рамках кампанії "Твоя кров може воювати. Стань донором!", до якої вже долучилися тисячі українців, відповіли, кому можна здавати кров на донорство.
"Донором крові та/або компонентів крові може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, іноземець чи особа без громадянства, яка має посвідку на постійне проживання на території України, які пройшли відповідне медичне обстеження і в яких немає протипоказань, визначених Міністерством охорони здоров’я України", - зазначили у МОЗ.
У МОЗ назвали дві умови, за яких людина може стати донором крові.
1. Вік.
- З 18 років – всі особи, які бажають здати кров.
- Люди, старші 60 років, які вперше здають кров, – на розсуд лікаря суб'єкта системи крові.
- Понад 65 років – з дозволу лікаря суб'єкта системи крові, що надається під час кожного відвідування.
Читайте на тему: Надбавки до пенсій: скільки зараз платять за донорство.
2. Маса тіла.
- Не менше 50 кг – для донорів цільної крові або компонентів крові, отриманих шляхом аферезу.
Українці, які бажають стати донорами, можуть звернутися до будь-якого центру крові незалежно від місця проживання. У МОЗ радять перед походом попередньо уточнити інформацію про потреби в донорах та певних групах крові.
Якщо в цей момент немає необхідності терміново здавати кров, вас можуть занести до бази донорів, а потім зв'язатися з вами за першої потреби.
- Лікар-анестезіолог пояснила, чому варто утриматися від татуювань у воєнний час і як це пов'язано із донорством.
- У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, чи є в Україні новий штам коронавірусу XBB.1.5 .