На тлі повномасштабного вторгнення російських військ Україну накрила хвиля патріотичного піднесення. Люди масово починають робити татуювання з українською символікою, предметами або фразами, що стали символами цієї війни. Лікарка-анестезіолог Дарія Сімчук радить утриматися від тату у воєнний час та пояснила чому.
"Найпоширенішим тяжким фізичним ушкодженням під час бойових є політравма. Це коли існує одночасно безліч уражень тіла людини: рани, забої, переломи, травматичні ампутації. Перше питання у будь якого лікаря при доставці такого пацієнта до лікарні буде: "яка крововтрата?" І так, відновлення об‘єму крові починається з її переливання. Далі логіка: війна - масові жертви - багато політравми - треба багато крові - треба здавати кров", - пояснила вона в Instagram.
За її словами, донорами крові у більшості випадків можуть бути молоді люди, а культура тату поширена саме серед цієї групи населення.
За правилами донорства після нанесення татуювання людина не може здавати кров протягом півроку-року. Під час маніпуляції можуть бути занесені серйозні вірусні інфекції, такі як ВІЛ, гепатити тощо.
"Та ну, мене ж перевіряють перед здачею крові". Так, перевіряють. Проте вірусні інфекції підлі: мають серонегативну фазу - коли обживають організм, але ще не ловляться тест-системами. Для вірусу ВІЛ, наприклад, така фаза може тривати до 6-7 місяців, і варіює від багатьох факторів. Тому і введено обмеження на здачу крові після свіжих тату і пірсингів", - наголосила вона.
Лікарка, яка й сама є шанувальницею татуювань і має на своєму тілі кілька малюнків, рекомендує зробити патріотичне тату вже після війни.
"Я теж зроблю собі патріотичне татуювання, обов'язково. Але після перемоги", - наголосила Сімчук.
Далі вона опублікувала повний перелік абсолютних та відносних протипоказань в інфографіках від ЦГЗ.
- Читайте також, як запобігти інфекційним захворюванням під час війни.