Після ракетних ударів РФ по об'єктах енергетичної сфери 23 листопада мільйони людей залишилися без світла. Незабаром мережу схвилювало фото маленької дівчинки з небулайзером. В умовах блекауту батьки привезли її на заправку, щоб підключити необхідний для життя інгалятор.
Небулайзер використовують для інгаляційної доставки ліків від бронхіальної астми, хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ) та інших респіраторних захворювань. Небулайзерів потребують тисячі дітей, і педіатр-алерголог Майя Руселевич розповіла, чим їх можна замінити в умовах відсутності світла.
"Існує доступний, автономний від електроживлення і зручний девайс – спейсер. Він може замінити небулайзер, – пише лікар в Instagram. – Спейсер створений спеціально для того, щоб максимальна кількість частинок аерозолю досягла дихальних шляхів".
За словами педіатра, спейсер незамінний для тих, у кого бронхіальна астма, свистяче дихання, часті бронхоспазми, коли потрібно швидко відкрити дихальні шляхи.
Читайте на тему: Як надати першу допомогу при набряку Квінке - важкій алергічній реакції.
Руселевич радить вибирати спейсери із клапаном вдиху, звуковим сигналом видиху, із якісного пластику. Розмір підбирають відповідно до віку дитини: існують варіанти як із маскою, так і без.
"Маска потрібна для дітей до 5 років або для дорослих, які в стані стресу не можуть добре обхопити мундштук і зробити вдих, - пояснила вона. - Існують і маски для новонароджених. Для дітей віком від 5 років маска не принципова".
- Раніше у МОЗ України розповіли, скільки часу "швидка" має їхати на виклик.
- Читайте також, як лікувати ГРВІ у дитини: порадами для батьків поділилася лікарка.