RU  UA

Вівторок, 21 січня
  • НБУ:USD 42.10
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.10
Здоров'я

Що робити, коли у дитини істерика: лікар дала важливі поради батькам

Немає батьків, які не знають, що таке дитяча істерика. Дитина в нападі сильного плачу може падати на землю, кричати, битися й кусатися. Зазвичай всі старання мами й тата заспокоїти своє чадо викликає в нього ще більшу істерику. Дитячий невролог Ірина Платонова розповіла, що робити у такій ситуації.

Що робити, коли у дитини істерика?

Фото: Getty Images

1. Зберігайте спокій. Зрозумійте, що ваша дитина жива, здорова і ця істерика пройде. Реагуйте на істерику не емоційно. Не відповідайте криком на істерику, не відповідайте агресією на агресію.

2. Приберіть дитину з місця істерики і не акцентуйте увагу дитини на предметі, через яку сталася істерика. Якщо ви не можете відвести дитину, дитину можна віднести. Наприклад, якщо дитина плаче в магазині через якусь іграшку, яку ви не хочете купити, не потрібно стояти над дитиною і пояснювати, чому ви зараз її не можете купити. Приберіть дитину з магазину та переключіть її увагу.

3. Проаналізуйте, чому у дитини відбуваються істерики (дитина голодна, втомлена, намагається зсунути ті межі, які ви встановлюєте, хоче маніпулювати батьками).

4. Заздалегідь проговорюйте з дитиною ваші плани. Наприклад, йдете на прогулянку, озвучуйте куди ви йдете, що там дитина буде робити, коли прогулянка закінчиться. Коли йдете до магазину, озвучуйте, що ви плануєте купити.

5. Не лякайте дитину. Найбільш руйнівними є фрази для дитячої психіки: "я зараз тебе тут залишу", "зараз не заспокоїшся - віддам тебе циганам". Дитина в момент істерики вразлива. І найбільше дитина боїться, що батьки її розлюблять, віддадуть чи проміняють. Дитина повинна не тільки знати, а й відчувати батьківську любов.

6. Обговорюйте все, що вібулося. Не в момент істерики, а після, коли дитина готова вас чути та вислухати. Розкажіть дитині, що вам не сподобалося в її поведінці і поясніть, як слід було поводитися.

Чого не можна робити під час істерики:

  • бити дитину;
  • кричати;
  • відповідати агресією на агресію;
  • ніяк не реагувати на дитину, коли вона цього просить;
  • соромити дитину ("на тебе всі дивляться", "ніхто не плаче, тільки ти");
  • дражнити дитину ("дивись який плакса", "рьова-карьова" і т.д.).

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Дитячий невролог, педіатр (@dr_iryna_)


Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я