Батькам завжди складно визначитися, які фрукти та овочі вибрати дитині, щоб вони принесли користь та наситили дитячий організм потрібними вітамінами, а також у якій кількості вони мають бути в раціоні. Педіатр-алерголог Віра Сем'янчук розповіла, де найбільше користі та чи можна вживати яблука, банани та інші фрукти щодня.
"Часто батьки ламають собі голову, як щодня давати дитині різні фрукти, ягоди, овочі, щоб не повторювалися в раціоні. Але якщо розібратися, за складом всі вони схожі між собою. Неочікувано, правда?", - пише лікар на своїй сторінці в Instagram. - Можуть бути овочі та фрукти, які містять більше певного мікроелементу, але це так не суттєво, дитина ж не з‘їсть 1 чи 2 кг бананів в день".
Наприклад, жовті, червоні та помаранчеві фрукти та овочі містять більше каротину (рослинний аналог вітаміну А). Калій, магній, цинк, кальцій, фосфор є у всіх фруктах та овочах, лише у різних кількостях. Вітаміну С більше у смородині та цитрусових, але й у капусті та інших плодах теж присутній. В овочах також багато вітамінів групи В, достатня їхня кількість міститься і в злаках.
"Незалежно, що їсть дитина, головне, щоб овочі та фрукти були в раціоні, - наголошує педіатр. - Якщо дитина, певний час, їсть тільки яблука чи банани, не заставляйте дитину їсти через силу, щоб не "відкинуло" зовсім".
Пам'ятайте, що надмірне вживання фруктів спричиняє здуття, бродіння та ожиріння, оскільки вони містять цукор. Банани та виноград варто вживати в міру, оскільки вони дуже калорійні.
Дітям, які мають шлунково-кишкові захворювання в загостреній фазі, фрукти та овочі варто давати у запеченому вигляді.
Лікар підкреслює, що сезонні овочі та фрукти мають найбільшу користь, але важливо знати міру.
- Раніше лікар назвала джерело алергенів, про яке завжди забувають.
- Дізнайтеся також, у яких продуктах багато заліза і як харчуватися, щоб воно добре засвоювалося.