Через війну в Україні мільйони сімей роз’їхалися, і тепер змушені будувати стосунки на відстані. Розлука з рідними людьми дестабілізує наш стан та посилює негативний вплив середовища, яке зараз і так вдосталь наповнене стресом та поганими новинами. Проте покращити ситуацію можна і потрібно, і кризовий психолог Мартін Лазіцкий розповів, як саме це зробити.
Підтримуйте зв'язок доступними методами
"Те, що людина фізичну далеко, не значить, що ви роз'єднані: залишається телефонний та відеозв'язок. Якщо регіон, де знаходяться ваші близькі, залишається без засобів зв'язку, це страшно, але ваші повідомлення зберігається і обов'язково дійдуть до адресата", - пояснює фахівець у Instagram.
Піклування про себе, як спосіб піклування про них
Не забувайте про себе та про свої потреби. Коли близькі бачать, що ви здатні подбати про свій комфорт, для них це сигнал, що з вами все гаразд і ви також готові надати їм підтримку.
Говоріть про своїх проживання, а не катастрофізуйте їх
Якщо вам страшно, сумно, тривожно - важливо не занурюватися в переживання, а поділитись ними. Відверта розмова про почуття є дуже цінним ресурсом.
Плани на майбутнє
Під час війни важко говорити про майбутнє, але це необхідно, оскільки допомагає знизити напругу та дає позитивне направлення.
- Психолог розповіла, чому розлучаються пари під час війни і як цьому запобігти.
- Також почитайте про те, як подолати страх і налаштуватися на життя після війни.