Літо - найактивніший період для комарів, мошок та інших комах. Від їхніх укусів особливо страждають діти, шкіра яких значно чутливіша за дорослу. Лікар-педіатр Олена Луцька пояснила, за допомогою яких простих дій можна уменшити реакцію на укуси комах.
"Зараз все частіше звертаються до мене з таким запитом. У деяких малюків може бути досить сильна реакція на укуси. Це все індивідуально", - пише експертка у своєму блозі в Instagram.
Реакція на укуси комарів найчастіше проявляється у вигляді:
- набряку (може бути досить сильним);
- почервоніння;
- свербіжу.
Як допомогти?
- Помити водою з милом.
- Прикласти щось холодне.
- Зробити компрес з соди. Для цього змішайте ложку соди з такою кількістю води, щоб утворилась паста. За допомогою цього простого засобу можна зменшити зуд.
При вираженому зуді лікарка радить застосовувати: Прурісед, Судокрем, Пудер Плін, Каламін, СОС-спреї. Також можна нанести Феністил гель або Псилобальзам (при атопічному дерматиті ліки можуть збільшити сухість шкіри, тому бажано порадитися з лікарем).
- Якщо не стає краще, набряк і зуд виражені - 1% гідрокортизонову мазь, локоїд. Якщо це зона повіки, то очна гідрокортизонова мазь.
- Якщо місцевого лікування недостатньо - всередину антигістамінні препарати: Дезлоратадин, Левоцетиризин.
- При набряку язика, обличчя, утрудненні дихання - одразу викликайте 103. Якщо ви знаєте про таку реакцію раніше, майте Епіпен (аутоінжектор епінефрину).
- Не допускайте розчісування, оскільки це може призвести до інфікування. Якщо є ранки, жовті кірочки - порадьтеся з лікарем. Може знадобитися мазь з антибіотиком.
- Читайте також, які народні засоби відлякують комарів, якщо під рукою немає спеціальних репелентів.
-
Науковці визначили "улюблені" кольори комарів. Дізнайтесь, у чому краще відпочивати на природі.