Через війну з російським агресором українці живуть у стані постійного стресу, внаслідок чого збільшилася кількість конфліктів усередині сім'ї. Постійні сирени, вибухи, вимушений переїзд викликають дратівливість, тому людина починає виплескувати злість на близьких. З якими ще проблемами можна зіткнутися і які в них причини, розповів психолог Мартин Лазицкий.
Територія
Зміна звичайної території автоматично виклткає тривогу. Це біологічний механізм, оскільки стабільність території дорівнює контроль та безпеку. При вимушеному переїзді кожен з членів сім'ї втрачає звичне, своє місце, що є додатковим стрес-фактором.
Поведінка
Вже звичні стратегії зняття стресу перестають працювати, або члени сім'ї не здатні в потрібній мірі їх підтримувати. Тому з'являється підвищена роздратованість на звичайні побутові речі.
Переконання
Кожен має свої переконання: десь вони співпадають з переконанням інших членів сім'ї, десь розходяться. Під час зміни середовища, такі розходження стають більш помітними. Через втому та знесилення, ми перестаємо намагатися обійти гострі кути та стаємо менш терплячими один до одного.
"Кожна сім'я - відкрита система. Коли змінюються зовнішні події, системі потрібен час на адаптування. Найважливішим під час цього є розуміння та підтримка себе, а вже потім - оточуючих. Не нехтуйте цим правилом, - закликає психолог. - А ми, як завжди, будемо поряд, щоб проконсультувати та допомогти".
- Раніше психолог розповіла, як пояснити дитині, чому Росія напала на Україну та за що вбиває мирних жителів.