RU  UA

Неділя, 24 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Здоров'я

Як заспокоїти серцебиття без ліків: кардіолог назвала 4 ефективні прийоми

Заспокоїти серцебиття можна без ліків, якщо знати про спеціальні техніки. Лікар-кардіолог Оксана Самусенко розповіла, що прийоми, які перераховані нижче, знадобляться, якщо під рукою немає необхідних ліків, а найближча аптека чи медичний заклад знаходяться далеко.

Фото: Getty Images

"Уявіть, що серцебиття застало вас зненацька. Під рукою не має необхідних ліків, а до найближчої аптеки або медичного закладу далеко. Чи можна допомогти? Є спеціальні маневри, які застосовують при нападах серцебиття. Вони називаються вагусними пробами. Їхня мета - підсилити тонус блукаючого нерва (n.vagus), який здатний сповільнити серцебиття", - пояснює експертка на своїй сторінці в Instagram.

Розглянемо їх детальніше:
1. Проба Вальсальви - найбільш поширений та ефективний прийом. Суть: посилений видих тривалістю 10-15 секунд при закритому носі та роті. Останнім часом використовують модифікований варіант: глибокий видих сидячи у 10 мл шприц, намагаючись виштовхнути поршень назовні 15 секунд - горизонтальне положення з піднятими ногами 30 секунд - повернутись у сидяче положення.

Фото: instagram.com/dr.oksana_samusenko

2. Затримання видиху і занурення обличчя у крижану воду.
3. Викликання кашлевого або блювотного рефлексу (останній - найменш приємний варіант).
4. Масаж каротидного синусу - протипоказаний у людей старшого віку (можливий виражений атеросклероз сонних артерій та спроба втамувати серцебиття може призвести до інсульту).

Фото: instagram.com/dr.oksana_samusenko

"Найкраще вагусні проби працюють не при синусовій тахікардії, а при надшлуночкових. У першому випадку вони можуть сповільнити частоту серцевих скорочень, у другому - припинити напад серцебиття", - каже лікарка.
Коли вагусні проби робити не можна:

  • гострий коронарний синдром
  • гостре порушення мозкового кровобігу
  • тромбоемболія легеневої патології
  • різке зниження артеріального тиску
  • виражені захворювання сітківки.

Якщо раптовий напад серцебиття супроводжується:

  • втратою свідомості
  • гострим загрудинним болем
  • вираженою задишкою, задухою, нестачею повітря
  • вогнищевою неврологічною симптоматикою

У таких випадках потрібно негайно звертатися за медичною допомогою, наголошує фахівець.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я
Теги: