Нервові тіки можуть з’являтися від психо-емоційної та фізичної напруги. Це надлишкові мимовільні рухи, які виникають спонтанно в одному чи кількох м’язах через неправильну роботу нервової системи. Лікар-невролог Ліза Рогова розповіла, як розпізнати нервовий тік і що робити при його появі.
Лікар-невролог Ліза Рогова
Не можна позбавитися смикання м’язу, масажуючи його чи за допомогою інших дотиків. Мимовільні, неконтрольовні ритмічні скорочення м’язів часто виникають при перевтомі, тривозі, нервовому збуджені. Цією інформацією експертка поділилася у своєму блозі в Instagram.
Що робити у такій ситуації?
Якщо в момент сіпання м’язу відчуваєте дратівливість – потрібно відволіктися:
- заспокоїти себе, змінити увагу. Це методики дихання, лічба, пошук слів на певну літеру. Також це може бути читання молитви чи згадування віршів.
- Розтерти долоні, масажувати пальці рук, вуха.
- Не читати новини. Взагалі обмежити себе в джерелах інформації.
- Займати себе фізично.
Препарати, які можуть заспокоїти нерви:
- Атаракс (гідроксізін) 25 мг.
- Буспірон (спітомін) 5 мг.
- Гідазепам 0,02 чи 0,05 г. Його не бажано приймати епізодично, тим більше - для зняття тривоги. Краще проконсультуватися з лікарем.
- Прегабаліни 50 та 75 мг - строго за певною схемою прийому.
- Триттіко 50 чи 75 мг при порушенні сну. Але тільки за призначенням лікаря.
Все перераховані препарати рецептурні! Інколи простіше купити препарат, ніж звернутися за допомогою до психолога чи психотерапевта. Тим більше, що особливості роботи зі стресом під час війни відрізняються. Але краще не займатися самолікуванням та звернутися до спеціаліста.
- Почитайте також, як покращити сон всупереч сиренам та тривозі.