RU  UA

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Як уникнути емоційного виснаження тим, хто поїхав чи залишився в Україні: поради психолога

Зберігати емоційний баланс у воєнний час – завдання не з легких, проте воно цілком досяжне. Експертка програми "Ранок з Україною" та психолог Олена Адамова поділилася, як уникнути емоційного вигоряння і чому так важливо продовжувати жити повноцінним життям наскільки це можливо.

Психолог Олена Адамова Фото: instagram.com/adamova_elena__/

Детальніше про це спеціаліст розповіла на своїй сторінці в Instagram. "Я вже й сама була в стані паніки, думала, що треба збирати речі та бігти, але потім мене заспокоїло, що наші бабусі та дідусі змогли пережити Другу світову війну – вони вижили та відбудували майбутнє. Тому, якщо ви вирішили залишитись, як я, зупиніться і замисліться - що далі? Ви ж не можете перебувати в паніці та істериці до остаточної перемоги, адже ніхто не знає, коли це відбудеться. Ми не можемо місяцями або, не дай Бог, роками сидіти в сховищі і божеволіти", – зазначила Адамова.

Психолог рекомендує продовжувати жити повноцінним життям навіть за умов війни, незважаючи на те, де ви знаходитесь – вдома чи за кордоном. Поверніться до роботи, особистого життя, хобі та повсякденних справ.

"Якщо ви все ж таки наважилися виїхати за кордон, не карайте себе за це. Якщо ваше оточення не поділяє вашого рішення, зрозумійте, зараз – це просто не ваші люди. Ми таким чином рятуємо своє життя, і наше оточення має розділяти з нами цей стан. Це просто марна трата сил і нервів. А любов - це тільки взаємне почуття", - пояснює вона.

Фото: Getty Images

Олена Адамова радить:

  • не засуджувати себе чи інших за ухвалені рішення залишитися чи виїхати з країни;
  • шукати позитив у ситуації, коли близькі люди вирушають жити за кордон – зустрівшись з ними через деякий час, ви зрозумієте, що ваші стосунки вийшли на новий рівень, а якщо ці люди вирішать залишитись там – у вас будуть близькі, до яких ви зможете приїжджати у гості, а вони – до вас;
  • не переймати на себе чужу долю, вирішувати самостійно, як вчинити в тій чи іншій ситуації;
  • не брати до серця ті погані слова, які на вас йдуть від близьких чи знайомих – сьогодні всі живуть на емоціях, проте не потрібно приймати та тримати негатив, викинутий на вас.


Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я