RU  UA

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Війна йде восьмий рік: поради психолога, як не панікувати та тримати себе в руках

На тлі даних про російські війська на кордонах України та повідомлення про можливий початок вторгнення Росії в нашу країну, потрібно докладати зусиль, щоб не піддаватися паніці та тривожним настроям.

Буде вторгнення чи ні? Всі подробиці про можливу атаку військ РФ на Україну

Про те, як протистояти тривозі розповіла соціальний психолог, кандидат психологічних наук Ольга Плетка, пише "Сегодня".

"Ми живемо у стані війни восьмий рік. Будь-яка тривога, пов'язана з військовими діями, нам звична і тому сприймається притуплено. Паніка, яка почалася зараз, напевно, мала кілька завдань. Одне з них — зняти цю притупленість, налякати, посіяти паніку, а, відтак — позбавити більшу частину населення здатності думати та приймати виважені рішення щодо безпеки свого життя", - зазначила вона.

За словами психолога, у складні часи найголовніше – взяти відповідальність за своє життя у свої руки: людина має розуміти свої можливості, навички, потреби, що вона може зробити і що від неї залежить, а що – ні.

"Потрібно мати кілька планів на випадок небезпеки. У такому разі мозок буде націлений на вирішення питань, а не на паніку. Друге – треба зрозуміти, куди йти та як можна захиститися", - рекомендує Ольга Плетка.

Вона пояснила, що людська психіка втомлюється від напруження і на зміну йому приходять дуже сильні розслаблення та апатія. В результаті людина неспроможна оцінити реальність небезпеки. Тому важливо періодично давати собі можливість розслабитися. Це можуть бути прогулянки на свіжому повітрі, відвідування басейну, пробіжки.

"Тим більше, зараз, як кажуть, запахло весною. Бажано робити те, що дає відчуття радості та продовження життя: сходити на виставку або в кінотеатр, отримавши естетичне задоволення", - радить психолог, додавши, що якщо це не допомагає і паніка не проходить, варто звернутися до лікаря чи психолога.

Читайте також матеріал "Апострофа": Коли люди у стані стресу, вони стають легкою здобиччю – психотерапевт.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я