Спати всю ніч – це не те, на що здатний кожен. Зараз легко знайти багато порад щодо поліпшення якості сну та створення здорового сну, які можуть включати зміни в раціоні, наприклад, додавання в нього вишневого соку.
Про вплив вишневого соку на якість сну розповідає "Апостроф" з посиланням на дослідження британських вчених.
Людям з безсонням регулярно важко засинати, вони можуть прокидатися кілька разів протягом ночі або навіть не спати всю ніч. На щастя, один напій сприяє поліпшенню режиму сну. До того ж у NHS (National Health Service) стверджують, що більшість проблем із сном вирішуються за місяць лікування.
За даними NHS та їхнього дослідження, терпкий вишневий сік "може бути безпечним та ефективним способом лікування безсоння та збільшення кількості сну, який ви отримуєте щоночі".
"Це тому, що терпка вишня від природи багата мелатоніном, гормоном, який відповідає за сонливість. Більше того, терпка вишня містить велику кількість триптофану та антоціанів, двох сполук, які можуть допомогти організму виробляти мелатонін і подовжувати його дію", - пояснюють вчені.
Дослідники зазначають, що в одному експерименті учасники, які страждають від безсоння, випивали 480 мл терпкого вишневого соку або стільки ж соку плацебо щодня протягом двох тижнів. Як результат, вишневий сік збільшив час сну в середньому на 85 хвилин.
"Триптофан допомагає організму виробляти мелатонін, тому він необхідний для повноцінного сну. Людям, які палять, також, як правило, потрібно більше часу, щоб заснути, вони частіше прокидаються", - кажуть у The Sleep Foundation.
Кофеїн та алкоголь можуть перешкоджати засинанню та якісному сну. Тому людям з проблемами сну рекомендується скоротити вживання алкоголю та уникати кофеїну перед сном. Кофеїн може міститися тут:
- Чай,
- Деякі газовані напої,
- Шоколад,
- Енергетичні напої,
- Деякі знеболювальні
Комп’ютери, телевізори, смартфони та планшети, випромінюють синє світло. Коли ви використовуєте ці пристрої, воно заливає ваш мозок, змушуючи його думати, що зараз день. У результаті це пригнічує вироблення мелатоніну теж.
Якщо поганий сон впливає на ваше повсякденне життя або завдає вам дискомфорту, ви можете поговорити зі своїм сімейним лікарем.
Раніше "Апостроф" розповідав про чудо-овоч, який збиває рівень глюкози в крові за дві години.