Якщо людина постійно користується будильником, щоб прокинутися на роботу, до школи чи інституту – це може серйозно загрожувати її здоров'ю.
Це найкращий будильник: мережу підірвало відео з собакою, який не дає господині поспати
Про це керівник російського Центру медицини сну МДУ імені М. В. Ломоносова Олександр Калінкін заявив радіо Sputnik.
За словами лікаря-сомнолога, пробудження за будильником тільки здається нормальним початком дня, але ця звичка може призвести до розвитку серйозних захворювань. Він наголосив, що будильник - одне з найгірших для здоров'я рішень.
Калінкін погодився, що будильник можна застосовувати ситуаційно, у невідкладних випадках на кшталт ранньої поїздки. Однак постійне його використання веде до хронічного недосипання, що загрожує розвитком серцево-судинних захворювань, ендокринних порушень, зниженням імунітету і зміною геному.
Медик пояснив, що кожна людина має свій "внутрішній будильник", який треба налаштувати: "Щоб вчасно встати і рано прокинутися, треба нормалізувати графік сну, раніше вкладатися і "висипати" свою норму" .
У крайньому разі, як будильник варто застосовувати не звук, а світло.
Олександр Калінкін пояснив, що є спеціальні лампи, які імітують схід сонця, тоді людині легше прокинутися. Це одразу пригнічує вироблення мелатоніну (гормону регуляції денного циклу сну та неспання. – Ред.) у ранкові та денні години.
Будильником може стати і плавно наростаючий спів птахів, який м'яко виводить зі стану сну, що важливо в осінньо-зимовий період, коли зменшується кількість сонячного світла і знижується якість сну, каже сомнолог.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що в Японії вигадали, як будити любителів поспати - за вимкнений будильник доведеться заплатити.