Коефіцієнт щоденного виявленя випадків захворювання на Covid-19 в Україні перетнув гранично допустимі для "зеленої" зони 4%. Кількість добових госпіталізацій знову почала зростати і прискорилося на 15% за тиждень.
Згідно даним аналітиків Київської школи економіки (Kyiv School of Economics, KSE) найвищий рівень захворюваності спостерігається в Чернівецькій області.
Україна вже два дні поспіль не відповідає умовам "зеленого" рівня епідемічної небезпеки. Якщо тенденція збережеться ще на один день - національна комісія з питань ТЕБ та НС може прийняти рішення про вихід України з "зеленої зони". Тоді регіони розподілять за рівнем епідемічної небезпеки, відповідно до якого посилять обмеження.
Разом з тим, поточна ситуація все ще залишається контрольованою, однак навантаження на медичну систему продовжує зростати. Пацієнтами зайнята п'ята частина "ковідних" реанімацій, також зайняті 14% ліжок "з киснем".
Добова смертність в Україні також перейшла до зростання і середньому становить 38 померлих на добу (зростання відбулося майже на половину в порівнянні з минулим тижнем).
Найбільш негативна ситуація - в Чернівецькій області, де коефіцієнт виявлення випадків досяг рівня в 9%. В середньому в регіоні фіксують 130 випадків захворювання на 100 тисяч населення при рекомендованих ВООЗ 75 випадках. Рівень госпіталізації в регіоні досяг 29,1%.
Крім того, в 11 українських областях (Київська, Донецька, Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Тернопільська, Луганська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька і Чернігівська області) коефіцієнт виявлених випадків переважає рекомендовані ВООЗ 5%. При цьому, минулого тижня таких регіонів було лише шість.
"Ситуація із захворюваністю в Україні все ще залишається контрольованою, однак захворюваність набирає обертів. Ще нещодавно ми говорили про спад тижневої госпіталізації до рівня в +5%, зараз ми спостерігаємо оновлення збільшення темпів госпіталізації до +15% на тиждень. При таких темпах очікування КШЕ про введення посиленого карантину в першій половині вересня 2021 мають підвищену ймовірність", - резюмував керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко.
Як повідомляв "Апостроф", в Києві посилять контроль за дотриманням карантинних заходів, а на вулицях знову з'являться мобільні групи контролю за протиепідемічним режимом.